• BITCOIN/TL
  2079060,153
  % -5,02
 • ETHEREUM/TL
  98709
  % -6,37
 • RIPPLE/TL
  15.78
  % -10,78
 • BITCOIN CASH/TL
  15651.27,466
  % -11,43
 • LITECOIN/TL
  2520.43
  % -9,65
 • BNB/TL
  18125.12
  % -4,95
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.4
  % 0,14

Ripple Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ripple Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Kripto para piyasasında sağladığı avantajlar ve yatırımcılar verdiği güven ile Ripple son dönemde en çok ilgi duyulan kripto paralar arasında yer alıyor.

Ripple küresel bir ödeme ağı olarak dünya çağında tanınırlığa kavuştuğu görülüyor. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir para biriminin saniyeler içinde gönderilmesini olanak sağlayan bir sistemdir. Platform,SWIFT veya Western Union gibi eski model uluslararası para gönderme sistemlerine oldukça kuvvetli bir rakip olarak görülüyor.

Şu an itibari ile Ripple, dünya çapında gerçek zamanlı ödeme yapmak için daha verimli ve uygun maliyetli bir yol sunacak şekilde bankalarla bir iş birliği içinde hizmet sunuyor. Sağladığı avantajlar, güven ve hızlılık Ripple’yi bu anlamda oldukça ön plana çıkarıyor. Eski sistemlere göre çok daha az maliyetli olması ise en çok beğenilen avantajı olarak görülüyor.

Ripple ‘nin Faydaları

XRP’nin diğer kripto para birimlerine göre sahip olduğu gibi birtakım avantajları yer alıyor. Ripple’in en önemli avantajı bankalarla doğrudan çalışmasıdır. Bankacılık konusunda çekinceleri olan ve sırf bu yüzden kripto para piyasasına yönelen kişiler için bu durum pek hoş olmasa da Ripple’in küresel bankacılık endüstrisini yöneten şirketlerle birlikte çalışarak akıllı iş ve hizmet sunacağı ise oldukça olası görünüyor.

Ripple, uzun vadede küresel bir çözüm ağı sağlayabilmek adına sunduğu akıllı gelişimlerden faydalanmak isteyen yatırımcılar için XRP’nin istikrarlı bir değer artışı gösteriyor. En basit şekilde anlatımı ile sadece XRP satın alarak uzun vadede yüz misli bile kazanç sağlanabilir. Platform son derece hızlı bir yapıdadır. İşlemler dört saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşiyor. Sunduğu hız ve kalite ile birlikte Ripple gelecekte en çok tercih edilen kripto para olabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ