• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ripple, Libra İle Rekabet Edebilir Mi?

Ripple, Libra İle Rekabet Edebilir Mi?

Ripple (XRP) en büyük 3.kripto para birimi olmasına rağmen Bitcoin ve Ethereum’a nazaran yükselemediği görülüyor. Facebook geçenlerde (18 Haziran) kendi kripto para birimi olan “Libra”nın tanıtımını yapmıştı.

Bu duyuru kripto pazarında olumlu karşılandı ve birçok kripto paranın fiyatları büyük ölçüde arttı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Facebook Libra duyurusunun XRP fiyatında olumlu değişiklikler getireceğini açıkladı. Şuanda Libra kullanıma sunulmadı. Libra’nın piyasaya sunulması kripto piyasalarında oldukça olumlu yansımaları olabileceği düşünülüyor.

Garlinghouse, Facebook’un bu girişiminin, yazılımın ufkunu genişleteceğini söyledi. Üstelik, daha fazla sayıda insan, parayı sınır ötesi aktarmak için XRP’yi kullanarak işlemleri yapacak. Ripple ve Facebook pazarlarının farklı olduğunu ve bu nedenle birbirlerinin ilerlemesini baltalamayacaklarını belirtti. Dalgalanma çoğunlukla MoneyGram ile olan son işbirliğinden açıkça görüleceği üzere büyük pazarlarla ilişkilidir.

Facebook için hedef kripto sektörü ile sınırlı değil ve yakında para birimlerinin piyasaya girmesi bekleniyor ve kullanıcıların WhatsApp ve Messenger gibi çeşitli platformlarda işlem yapması bekleniyor.

Bu arada analistler, Facebook ve Ripple’ın pazarda barış içinde birlikte yaşamasına olanak sağlayacak yollar arıyorlar. Ripple, birçok ünlü şirketle çoktan iyi ilişkiler kurmuş durumda. Facebook’un dijital para birimini tanıtması, insanların kripto sektörüne olan ilgisini arttırdı ve bu nedenle tüm endüstri faydalanıyor. Ripple’ın Facebook ile hiçbir sorunu yok gibi görünüyor ve barış içinde birlikte var olabilirler. Gelecekte bankalar ve Facebook birbirlerinden yararlanabilirler.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ