• BITCOIN/TL
  2186165,414
  % 0,84
 • ETHEREUM/TL
  118880
  % 1,73
 • RIPPLE/TL
  16.04
  % -0,54
 • BITCOIN CASH/TL
  14058.11,208
  % -0,10
 • LITECOIN/TL
  2584.18
  % -0,27
 • BNB/TL
  20020
  % 0,47
 • EOS/TL
  21.45
  % -0,97
 • TETHER/TL
  32.77
  % 0,15

Ripple Kurucusundan Cömert Bağış

Ripple Kurucusundan Cömert Bağış

Ripple kurucularından Chris Larsen ve eşi Lyna Lam, Kaliforniya’daki bir üniversiteye toplamda 25 milyon dolarlık oldukça cömert bir bağışta bulundular

Blockchain sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan ve son dönemde adından sıklıkla söz ettiren Ripple’ın ana kurucularından olan Chris Larsen, Ripple Works aracılığıyla San Francisco State University bünyesindeki İşletme Fakültesi’ne 25 milyon dolarlık bağışta bulunduğu ifade ediliyor. Larsen’ın tamamen XRP kullanarak gerçekleştirdiği bu bağış ile üniversitedeki belli başlı programların geliştirilmesi planlanıyor.

Yapılan bu bağıştan sonra gerçekleştirilen yoğum ve haberlere göre San Francisco State University bu bağışı başlıca küresel girişimcilik ve fintech alanlarıyla ilgili çalışmalar yapan öğrencilere aktarmayı düşünüyor. Ripple kurucusu tarafından gerçekleştirilen bu bağış miktarı, günümüz dek ABD’deki bir üniversiteye kripto para kullanılarak yapılan en büyük bağış olarak ifade ediliyor. Ve bu anlamda bu bağış ile birlikte dünya üzerinde dikkatlerin Ripple üzerinde toplandığı ifade ediliyor

İyilik İçin Ripple Organizasyonu

Larsen tarafından gerçekleştirilen bu bağışın ana hedefi olarak Ripple’ın “İyilik İçin Ripple” adı altında yürüttüğü bir çalışmanın ayaklarından biri olarak ifade ediliyor. Ripple Works aracılığıyla sürdürülen bu program ile on milyonlarca dolar değerinde bağış yapılması amaçlanıyor. Yapılan bu bağış ile birlikte son dönemde kripto para kurucularının sosyal sorumluluk projelerine çok daha fazla ilgi gösterdikleri ve yardım ettikleri görülüyor.

Son dönemde kripto para piyasasının oldukça gelişmesi ile birlikte bu bağış ve sosyal yardımların gelecek yıllarda çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceği ön görülüyor. Ayrıca yapılan bağışların Kripto parala ile yapılması ile birlikte kripto para piyasasının yaşamın içerisine tamamen yerleşmesi ve tanınma oranının çok daha yüksek seviyelere çıkarılması ana amaç olarak görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ