• BITCOIN/TL
  2030159,526
  % -5,97
 • ETHEREUM/TL
  94911
  % -8,69
 • RIPPLE/TL
  15.17
  % -13,22
 • BITCOIN CASH/TL
  14923.86,326
  % -14,94
 • LITECOIN/TL
  2430.99
  % -11,83
 • BNB/TL
  17520.58
  % -6,27
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,02

Ripple Fiyatında Spekülasyon İddiası

Ripple Fiyatında Spekülasyon İddiası

Kripto para piyasasında Ripple ile ilgili en son iddialarından biriside Ripple’nin gerçek fiyatı üzerinden alım satımını yapılmadığı şeklindedir.

Kripto paralar arasındaki popüler Altcoin çeşitlerinden biri olan Ripple ile ilgili bir iddia oldukça ilgi çekici olarak görüldü. Kullanıcılarına daha avantajlı şekilde ödeme yapabilme imkanı sağlayan kripto para, piyasadaki en çok tercih edilen altcoin’ler arasında yer lamasının yanı sıra son dönemdeki başarılı çalışmaları ile de adından sıklıkla söz ettirmektedir. Fakat son dönemde Twitter kullanıcısı tarafından ileri sürülen iddiada XRP’nin gerçek değerinin çok üzerinde işlem gördüğü iddialarını çeşitli kanıtlarla sunduğu görülüyor.

XRP’nin Gerçek Değerinde Değil İddiaları

Ripple projesi dünyadaki ekonomik sistemi merkezsiz hale getirmeyi ana hedef olarak belirlemiş bir platform olarak dikkat çekiyor. Bir şirket tarafından yönetilen kripto paranın merkezsizliği hakkında son dönemde çeşitli tartışmaların yaşanmaya başladığı görülüyor. XRP’nin piyasada sevilen ve güven duyulan bir platform olduğu görülüyor. CryptoKea adlı bir Twitter kullanıcısı ise geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir gönderide XRP’nin gerçek değerinden bahsederek konuyu bambaşka bir çerçevende ele aldığı görüldü.

CryptoKea’ya göre XRP, gerçek değerinden bir hayli yüksek bir seviyeden alım satım işlemleri gerçekleştiriliyor. Şuan itibari ile 0,293088 dolardan işlem gören XRP, CryptoKea’nın iddiasına göre 0,0043 dolardan civarında bir gerçek fiyata sahip olması gerekiyor.

Ripple Ortaklıkları

Ripple’ın San Francisco merkezli şirketi şimdiye kadar birçok başarılı çalışma ve ortaklık ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Bu doğrultuda Güneydoğu Asya’da adından sıkça bahsettiren Ripple ile ilgili eleştiriler ise son dönemde artmaya başladı. Son dönemde bu Twitter kullanıcısı dışında ABD’li düzenleyici SEC’in de bu konuda çalışma yaptığı biliniyor. Bu anlamda kısa sürede bu iddiaların daha da alevlenmesi bekleniyor

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ