• BITCOIN/TL
  2171663,505
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  116336
  % 0,03
 • RIPPLE/TL
  16.48
  % 2,61
 • BITCOIN CASH/TL
  13772.92,501
  % -2,26
 • LITECOIN/TL
  2558.07
  % -1,74
 • BNB/TL
  19768.54
  % -0,24
 • EOS/TL
  20.88
  % -3,33
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,17

Ripple Davasıyla İlgili Yeni Gelişme

Ripple Davasıyla İlgili Yeni Gelişme

Bir ABD mahkemesi kripto şirketi Ripple’den gelen bir başvuruyu engelledi.

Ripple, Nisan ortasında SEC ile olan yasal anlaşmazlıkta birkaç kısmi başarı kaydettikten sonra, şimdi kripto şirketi için bir aksilik meydana geldi. New York Bölge Yargıcı Sarah Netburn, Ripple’ın SEC’den yurtdışındaki davayla ilgili soruşturmaları durdurmasını ve önceki sonuçları açıklamasını isteyen bir önerisini reddetti.

Start-up’ın avukatları, borsa düzenleyicisinin yurt dışından bilgi alarak ABD yasalarına uygun hareket etmediğini belirterek başvuruyu haklı çıkardı . SEC, bu adımları resmi olarak Ripple’a bildirmiş olmalıydı. Ayrıca savunma, borsa düzenleyicisini iş ortaklarını baskı altına almakla suçladı. Ancak teşkilat, açıklamanın sınır ötesi SEC soruşturmaları üzerinde “geniş kapsamlı olumsuz etkileri” olacağını savundu.

Dosyaları inceledikten sonra mahkeme, SEC tarafından herhangi bir yasa ihlali tespit edemedi. Ajansın yaklaşımı, “Çok Taraflı Mutabakat Muhtırası” çerçevesinde gerekçelendirilebilir. 2002 yılından bu yana, anlaşma vergi makamları arasında sınır ötesi işbirliğini basitleştirdi. Yargıç Netburn, iş ortakları üzerinde baskı uygulama suçlamasını da reddetti. SEC’in “kötü niyetle” hareket etmediği ifade edildi. Ripple’ın başvurusu bu nedenle reddedilir. Ayrıca mahkeme, yabancı soruşturma sırasında SEC’in aldığı tüm belgelerin ifşa edilmesini talep ediyor.

Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da yeni ortaklık

Yasal mücadeleden bağımsız olarak Ripple, gerçek zamanlı olarak sınır ötesi ödeme vizyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor. En son   Ripple, Kuzey Afrika Ülkesindeki En Büyük Banka Mısır Ulusal Bankası (NBE) İle Ortaklık Kurdu.

Kurumsal ödeme sağlayıcıları için blockchain tabanlı bir ağ olan RippleNet, bunun temelini oluşturacak. Merkezi olmayan teknoloji ile NBE ve LuLu, geleneksel ödeme altyapısındaki “doğasında bulunan sürtüşmeleri” ortadan kaldırarak sınır ötesi ödemeleri “daha ​​ucuz, daha hızlı ve daha güvenilir” hale getirmeyi hedefliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ