• BITCOIN/TL
  1967192,513
  % 1,00
 • ETHEREUM/TL
  108750
  % 1,39
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % -1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  14492.32,418
  % 1,46
 • LITECOIN/TL
  2832.88
  % -2,09
 • BNB/TL
  13019.02
  % 1,24
 • EOS/TL
  34.22
  % 1,78
 • TETHER/TL
  31.37
  % -0,27

Ripple, Coin Yakabilir! Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse’dan Açıklama

Ripple, Coin Yakabilir! Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse’dan Açıklama

Ripple şirketi aleyhine SEC ‘in açtığı ve devam eden dava nedeniyle bazı istenmeyen nedenlerle büyük düşüşler yaşamıştı. Bununla birlikte, Ripple’ın kripto para birimi XRP, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer en iyi kriptolara kıyasla fazla bir kazanç sağlamamasına rağmen, bu ay kısa sürede %200 yükselerek yüzleri güldürmüştü.

XRP topluluğunun üyeleri, yıllardır Ripple’ı, piyasayı her ay emanetten açılan milyonlarca XRP ile doldurarak fiyatını durdurması için çağırdı. Hatta bazıları Ripple’ın karışmasına son vermek için bir XRP çatalı çağrısında bulundu. Şimdi, bu yanan sorunu çözebilecek ve muhtemelen XRP fiyatını fırlatan yeni bir açı ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Coin Yakma İşlemi Yapılabilir

Thinking Crypto’nun ev sahipliği yaptığı yakın tarihli bir röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP için yeni bir çağın başlangıcı olabileceğini belirtti. Kilitli olan XRP Coinlerinin yakılıp yakılamayacağı sorulduğunda CEO, bu dava çıkmazının nasıl çözüleceğine dair uygulanabilir görüşleri memnuniyetle karşıladığını ve herhangi bir olasılığı göz ardı etmediğini ekledi.

Bu senaryo, Aralık ayında Ripple’ın CTO’su David Schwartz tarafından da dile getirilmiş ve Coin yakma işlemi yapabileceklerinin işaretini vermişti.

Brad, bu iddiayı daha da renkli bir fikirle takip ederek, kilitli XRP’yi piyasaya sürmenin Ripple için ters etki yapacağını söyledi. Böyle bir eylemin token fiyatını ciddi şekilde düşüreceğini ve muhtemelen XRP ekosisteminden ciddi bir kullanıcı göçüne neden olacağını söylemeye gerek yok.

Şu anda Ripple, yaklaşık 64 milyar dolar değerinde yaklaşık 47 milyar token tutuyor. Bu kripto paralar, piyasada satışa sunulmak üzere kademeli olarak serbest bırakılması için bir XRP Escrow setinde kilitlenmiştir. Özellikle, emanetteki XRP, halihazırda piyasada dolaşan 45 milyar XRP’den biraz daha fazla.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ