• BITCOIN/TL
  2155597,134
  % -0,71
 • ETHEREUM/TL
  114858
  % -1,11
 • RIPPLE/TL
  16.23
  % 0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  13471.7,580
  % -4,43
 • LITECOIN/TL
  2535.17
  % -2,69
 • BNB/TL
  19537.58
  % -1,23
 • EOS/TL
  20.47
  % -5,13
 • TETHER/TL
  32.81
  % 0,28

Ripple, Bankaları İkna Etmek İçin Çalışıyor

Ripple, Bankaları İkna Etmek İçin Çalışıyor

Ripple’nin Baş Teknoloji Sorumlusu [CTO] David Schwartz yaptığı açıklamada bankaları xRapid teknolojilerini kullanmaları için ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. xRapid teknolojisi sayesinde ödeme maliyetini azaltıp ödeme hızını arttıracağını ve bankalara fayda sağlayacağını dile getirdi.

David Schwartz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle bankaları ikna etmek için çok çetin mücadeleler veriyoruz, çünkü bankalar son derece muhafazakar, hareketleri çok yavaş. Banka dışı finansal kurumların, ödeme şirketlerinin çok daha agresif olduklarını, zaman, para ve maliyetten tasarruf sağlayabilecek şeylerle daha fazla ilgilendiklerini keşfettik. ”

 

Sorunun çözümüne rağmen Schwartz, xRapid’in sorunu çözmek için bir araç olmasına rağmen, dünyanın buna hazır olmadığını açıkladı.

 

“XRapid’i bu problemi çözmenin bir yolu olarak geliştirdik ve karşılaştığımız gerçek yaşam koşullarına uyarlandı. Kurumların XRP veya dijital varlık alacağı fikrine sahip olduk. Dijital varlıklar ya da bölgesel merkezlerle ödemelerini yapacaklar, dijital varlıklarla yetinecekler ve düzenleyici meseleler, likidite eksikliği, dijital varlık çevresindeki olgunlaşmamış ekosistem de dahil olmak üzere, dünyanın buna hazır olmadığını görüyoruz. “

Böylece, şirket uluslararası havale problemini çözmeyi amaçlayan xRapid ile daha pratik bir plan yaptı. Her ne kadar insanlar normal para transferi ile karşılaştırıldığında dijital varlıklar konusunda yüksek volatilite ile ilgili yanlış bir nosyona sahip olsalar da, dijital varlıkla olan oynaklık, ödemenin işlenmesi birkaç saat ila birkaç gün sürecek fiat para birimine kıyasla daha düşüktür.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ