• BITCOIN/TL
  2165364,193
  % -0,73
 • ETHEREUM/TL
  115754
  % -0,79
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  13626.82,397
  % -3,69
 • LITECOIN/TL
  2538.72
  % -2,46
 • BNB/TL
  19623.89
  % -1,27
 • EOS/TL
  20.53
  % -5,33
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,31

Qu Qiang’dan Açıklama: “Bitcoin Kitlesel Olarak Benimsenirse Hepimiz Öleceğiz”

Qu Qiang’dan Açıklama: “Bitcoin Kitlesel Olarak Benimsenirse Hepimiz Öleceğiz”

Eh, zaten ekolojistler kirli “enerji tüketimi” ile Bitcoin üretimi yapılması nedeniyle gezegenin sonu geleceği dillendiriliyor, ancak şimdi yüksek Çinli temsilciler de farklı şekilde Bitcoin yorumları yapmaya başladı. Bu sefer, Bitcoin’in gezegendeki tüm yaşamı yok etmesi kirlilik yoluyla değil, “deflasyon” nedeniyle olacak, bu canavar enflasyonist fiat para birimleri tarafından tamamen bilinmiyor.

Değer kaybetmeyen güçlü bir para birimi kötüdür

Bugünkü akıllara durgunluk veren açıklama, Pekin’deki Çin Renmin Üniversitesi (Çin Halk Üniversitesi) Para Enstitüsü müdür yardımcısı  Bay Qu Qiang’dan geldi.

Çin devlet kanalı CGTN’ye çıkan Müdür yardımcısı QiangBitcoin Çin’de veya dünyanın geri kalanında yaygın olarak kullanılırsa ne olacak?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Size tam olarak ne olacağını söyleyebilirim (…) Hepimiz öleceğiz. Bu şaka değil. “

Bitcoin’in sabit bir arza sahip olması ve hatta   alarmcı ekonomistimizin sözlerini kullanmak için “çok, çok katı ve sınırlı” olması, kriptoların kralını deflasyonist bir para birimi haline getiriyor. Bu,  zamanla değer kazanma eğiliminde olduğu ve her zaman yükselerek diğer fiat para birimlerini öldürmesi ile deflasyona sebep olması anlamına geliyor.

“Deflasyonist para birimi”, deyim yerindeyse  gerçek bir korku sebebi (ironi yapıyor).

Ayrıca Bay Qu Qiang,  Çin’de Ming hanedanlığı döneminde yetkililerin  paralarını basmak için gümüşleri tükendiğinde  meydana gelen aynı fenomeni  aktarıyorİmkanlarınızın ötesinde yaşamak, deflasyonist para birimleriyle her zaman yüksek bir fiyata gelir.

Kısacası, güçlü bir deflasyonist para birimine saygı duyulduğunda –  ister dün altın, ister yarın Bitcoin olsun – medeniyetler uzun istikrar dönemleri yaşarlar. Öte yandan, enflasyonist para birimleri, bir Devletin otoritesinden başka bir şey tarafından desteklenmeden sürekli fiat para birimleri basıldığında, o zaman  gerçekten çok kötü bir son yaşama ihtimalleri vardırAncak bir ekonomik felaket meydana gelecekse, bu nedenle, Bitcoin yüzünden değil, tamamen mantıksız para politikaları nedeniyle  olacak…

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ