• BITCOIN/TL
  1081607,411
  % 1,45
 • ETHEREUM/TL
  58845
  % 0,68
 • RIPPLE/TL
  17.61
  % 1,29
 • BITCOIN CASH/TL
  6437.43,719
  % -1,06
 • LITECOIN/TL
  1995.67
  % 0,37
 • BNB/TL
  6641.85
  % 1,40
 • EOS/TL
  19.49
  % -0,46
 • TETHER/TL
  28.92
  % 0,05

Piyasalar Artık Çok Güzel Olacak

Piyasalar Artık Çok Güzel Olacak

06 Mayıs tarihinden itibaren ”her şey çok güzel” olacak sözü ile yola çıkış yapan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul seçimlerini büyük farkla kazanmayı başardı. Türkiye’nin seçimleri artık sona erdi erken seçim talebi de bulunmuyor. En kısa zamanda icraatlar başlayacak.

İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazandı fakat yetkilerin bir kısmı halen Ankara’da… Bu anlamda muhalefet partisinin belediye başkanının önünü açacak herhangi bir yaklaşım Ankara’dan gelmedi. Aslına bakılırsa İmamoğlu’nun mücadelesi asıl şimdi başlayacak ve İmamoğlu için her şey çok güzel olacak mı bunu zamanla göreceğiz.

İstanbul Seçiminin Ülkemize Etkisi

Elbette ki İstanbul seçimlerinin birtakım siyasi sonuçları doğuracağı kesin… Siyasette bazı değişikliklere gidilecek ve yeni bir rekabet ortaya çıkacaktır. Türkiye ittifakı tekrardan gündemde yer alabilir ve şayet Türkiye ittifakı iyi bir şekilde kurulabilirse birçok problem de ortadan kalkmış olur.

Seçim sandıklarından çıkan sonuçlardan sonra devlette revizyon olasılığı en aza indi. Erken seçimi gerektiren siyasi bazı şartların meydana gelmediği gibi ayrıca seçimi yapacak ekonomik, teknik şartlar da yok. Ülke olarak toplumun ve ekonominin seçimlerden bir müddet uzak durması ve rahatlaması gerekir. Hem seçimler hem de seçim kampanyaları ekonominin oldukça fazla yorulmasına neden oldu.

Eğer erken seçim olabilmesi için ekonominin toparlanması şart… Ekonominin toparlanması için de en az 1,5 ya da 2 yıl zaman gerekiyor. Dolayısıyla erken seçim gündemde yer alacaksa en erken 2021 yılı olabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ