• BITCOIN/TL
  2186154,184
  % -4,13
 • ETHEREUM/TL
  106210
  % -6,18
 • RIPPLE/TL
  17.65
  % -9,54
 • BITCOIN CASH/TL
  17378.48,406
  % -10,23
 • LITECOIN/TL
  2785.28
  % -10,92
 • BNB/TL
  19311.92
  % -3,42
 • EOS/TL
  28.95
  % -19,82
 • TETHER/TL
  32.38
  % 0,14

Pitbull Coin Fiyat Tahmini, (PIT) geleceği ve yorumları

Pitbull Coin Fiyat Tahmini, (PIT) geleceği ve yorumları

Pitbull (PIT) coin bu yıl en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olduğunu söylesek yalan olmaz. Çünkü Pitbull sadece Türkiye telegram kanalında bile 22 bin abonesi bulunuyor. Bu da ülkemizde Pitbull coin’in ne kadar çok benimsendiğini gösteriyor. Hal böyle olunca Pitbull coin çok ön planda ve sürekli gündemde oluyor ve insanlar Pitbull fiyatının geleceği hakkında bilgilenmek istiyor.

Öncelikle Pitbull coin hakkında bilgileri inceleyelim ve ardından Pitbull fiyat tahmini ve pitbull geleceği  hakkında olan beklentileri yazalım.

Pitbull (PIT) Coin Nedir?

Pitbull coin nedir sorusuna özetle cevap vermek gerekirse; Merkeziyetiz bir kripto topluluk projesi olan Pitbull (PIT), 17 Mart 2021 tarihinde Binance Smart Chain (BSC) ağında oluşturulmuş bir kripto paradır. Aynı zamanda güvenlik incelemelerinden başarıyla geçmiş ve güvenlik riski açığı olmadığı kanıtlanmıştır. Pitbull coin tamamen topluluk odaklı bir projedir ve gönüllülük esasına göre geliştirilmektedir  Yani belirli bir sahibi yoktur.

Pitbull token toplam arzı 100 katrilyondur ve bu arzın %59’dan fazlası geri döndürülemeyecek şekilde burn (yakılmış) edilmiştir. Piyasadaki en çok yakım işlemi yapan meme coinler’de ilk sırada yer almaktadır. Bu yakım Pitbull fiyatını arttırmak amacı ile yapılmaktadır. Her işlemden %4 kesintide uygulanmakta ve bu %4’lük kesintinin yarısı yakılmaktadır. Kalan yarısı da bu kripto paraya sahip yatımcılara ödül şeklinde dağıtılmaktadır. Yani Pitbull coin tutan herkesin hesabına otomatik staking geliri yansıtılmaktadır.

Pitbull’un tüm geliştiricileri gönüllü kişilerden oluşmakta ve adalet ilkesine bağlı kaldığından dolayı hiçbir şekilde satış öncesi işlemi bulunmamaktadır. Yani Pitbull coin projesinin kendine ait hiçbir sahibi, geliştiricisi veya maaşlı ekibi bulunmamaktadır. Bu da pitbull coini güzelleştiren en önemli hususlardan birisidir.

Pitbull Coin Kurucusu Kimdir?

Pitbull (PIT) coin kurucusu kimdir sorusunun cevabı; kurucusu belli değildir yani Anonim bir platform olarak hayata geçirilmitir ve Pitbull topluluk projesidir. Gönüllülük esasına dayanarak geliştirilmektedir.

Pitbull (PIT) Coin Nereden Alınır?

Pitbull coin en büyük borsalar arasında yer alan OKX’te yer almaktadır. OKX borsasından alınabileceği gibi işlem hacmine göre en büyükten küçüğe doğru sıralı şekilde aşağıda yazan borsalardan da satın alınabilmektedir.

 1. MEXC
 2. BitGet
 3. Cointiger
 4. Pancakeswap
 5. İndoex
 6. Digifinex
 7. Latoken
 8. Hotbit
 9. Coinex
 10. Bitrue

Pitbull Fiyatı Ne Kadar?

Bu yazı yazıldığı sırada ( 06.04.2022 ) Pitbull coin fiyatı 0.000000001682 dolar seviyesindeydi. Toplam piyasa değeri 68,169,121 dolar olan Pitbull coinin son 24 saatlik işlem hacmi ise 2,137,879 dolar düzeyindedir.

Pitbull Kullanım Alanları Nelerdir?

Pitbull ağı üzerinde merkeziyetsiz uygulamalara izin verilmektedir. Bunlar arasında Pitbull kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 1. PitCharts grafiği ve analiz aracı, Binance Smart Chain’deki tüm tokenler için kullanılabilir. Tam sürümün ardından ekip, araç için reklam ve premium özelliklerin satışından ek gelir elde etmeyi planlamaktadır.
 2. Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Kucoin (KCS) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerinde kullanılabilir.
 3. PitMag adında bir Pitbull dergisi vardır.
 4. Pitbull mantarı olmayan token (NFT) koleksiyonları ve işbirlikleri vardır.
 5. Bir Pitbull oyna-kazan oyunu vardır.
 6. Pitbull Metaverse vardır.

Pitbull Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Pitbull coin avantajları:

 • PitStore, resmi Pitbull ürünlerine sahiptir ve gelecekte PIT ile entegre edilecektir.
 • PitStop, bir kullanıcının Pitbull cüzdan adresiyle tanımlanan ve tüm PIT araçlarına tek bir sayfada kolayca erişilebilen bir sosyal ağ olacaktır.
 • PitFund, PIT’e dayalı bir bağış toplama platformu olacak.
 • PitGames, kart takas oyunları veya piyango oyunları gibi tarayıcı oyunlarına sahip olacak.
 • Pitbull coin stake edilebilir özelliği sayesinde yatırımcılara pasif gelir elde etme imkanı sunmaktadır.

Pitbull coin dezavantajları şunlardır:

 • BSC üzerinde benzer görevleri üstlenen projelerin sayısı hızla artmaktadır.
 • Pitbull coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. ( Her kriptoda olduğu gibi)
 • Donanım cüzdanlarında tutulmayan Pitbull coinlerin siber saldırı ile çalınma riski vardır. (Bu risk her kripto para biriminde var)

Pitbull Coin Fiyat Tahmini, Pitbull Yorumu

Pitbull coini takip edenler bilecektir ki Pitbul fiyatı OKX borsasına listeleneceği duyurulmasından sonra kısa süre içerisinde %250 den fazla bir getiri sağladı. Fakat sonrasında Bitcoin’inde gevşemesiyle piyasa oynaklığından etkilenerek bu kazancı yarı yarıya geri aldı.

Bir çok kişi Pitbull coin Shiba veya Dogecoin gibi olur mu diye soruyor fakat bunu bilmek imkansız olsa da bu piyasada her zaman bu tarz yükselişler olabiliyor. 2022 yılı içinde Bitcoin fiyatı da müsaade ederse Pitbull coin fiyatının 1 sıfır silmesi yani 10x yapması çok zor olmayacaktır. Pitbullun halihazırda 500 bine yakın yatırımcısı bulunuyor. Bu rakam inanılmaz büyük bir rakam ve elinde Pitbull coin tutan sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bu tarz benimsenen, sevilen kripto paralar er ya da geç ciddi  kazanç sağlama potansiyeline sahiptir. Kripto para piyasasındaki inanılmaz oynaklık ve riskler göz ardı edilmeden ve hiçbir zaman FOMO rüzgarına kapılmadan araştırmalarımızı yaparak kaybedince üzülmeyeceğimiz miktarlar ile yatırımlar yapmak en sağlıklısı olacaktır.


Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Tavsiyesi Değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmış, kişisel düşünce ve yorumlardır. Kripto paralar yüksek spekülasyon riski olan varlıklardır. 

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ