• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

PHEMEX ARTIK TÜRKİYE’DE

PHEMEX ARTIK TÜRKİYE’DE

İşlem hacimlerinde sık sık ilk 10 borsa arasında gösterilen ve  2 milyonu aşkın kullanıcısı olan Phemex, müşteri odaklı hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’de daha iyi bir işlem deneyimi sunmak için Phemex TR’yi kurdu.

Kısaca bakacak olursak Phemex TR:

 • Basit arayüz, ileri teknoloji
 • Gelmiş geçmiş en güvenli cüzdan
 • Varlıklarınız kat kat artıracak 4S teknolojisi
 • 10 kata kadar daha hızlı, sıfır donma

gibi önemli özelliklere sahip.

Güvenlik, hız ve sadelik ile harmanlanmış Phemex TR, kullanıcılara Türk Lirası ile işlem imkanı ile daha iyi bir işlem deneyimi sağlamak amacıyla hazırladığı platformun açılışıni ise 12 Ekim akşamı online olarak düzenlediği lansman etkinliği ile yaptı.
Yaklaşık 100 bin kez izlenen ve platformun öne çıkan özelliklerinin bahsedildiği yayında, aynı zamanda 3 şanslı katılımcıya 3 iPhone Pro ve 5 şanslı katılımcıyı da 2’şer ETH’nin dağıtıldığı şanslı çekiliş yapıldı.

Platformun işlem deneyimini öne çıkan özelliklerine ise detaylı bir şekilde göz atalım.

Phemex TR: Kolaylık, İleri Teknoloji İle Buluştu

Arayüz tasarımı kolay bir süreç değil. Başarılı bir arayüz, aynı anda hem basit ve kullanımı kolay hem de işlevsel olmalı. Konu, kripto para birimlerinin alınıp satıldığı bir platformsa bunun önemi daha da artıyor. Paranın olduğu bir yerde kimse karmaşa istemez.

Teknoloji ekibinin Alibaba.com, TikTok ve Morgan Stanley gibi dünyanın saygın şirketlerinden gelen isimlerin katılımıyla oluşturulan Phemex TR, basitliği ve ileri teknolojiyi bir arada sağlıyor. Phemex TR’de nerede bulunduğunuzun veya ne kadar zamanınızın olduğunun bir önemi yok. Öyles ki, Phemex TR’nin basit ama ileri düzey teknolojiye dayalı platformu sayesinde istediğiniz işlemi bir öğle yemeğinde, kahvaltıda, ofiste, partide veya boş zamanlarınızda rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, Phemex TR’ye attığınız ilk adımdan itibaren başlıyor. 20 saniyenizi ayırmak Phemex TR‘ye üye olmak için yeterli. Kayıt işlemini tamamlamak, para yatırmak için uzun sürelere ve kafa yormaya artık gerek yok.

Phemex TR’nin ileri düzey platformunun arkasında 4 temel unsur yatıyor: Güvenlik, sağlamlık, basitlik ve hız. Sürekli çalışabilirliği temin etmek üzere 10 kata kadar yedekli bir sisteme dayanan Phemex TR, ortalama işlem hacminin tam 10 katının üstesinden gelebiliyor.

Kripto para piyasasında yatırımcı sayısı her geçen gün artıyor, işlem hacimleri büyüyor. Bununla beraber, piyasanın her iki yönde de sert hareket gösterdiği anlarda, platformların yaygın olarak yaşadığı çökme problemleri yatırımcıların kötü bir deneyim yaşamasına yol açıyor. Sürekliliği garanti eden Phemex TR, aynı zamanda %99.99’luk bir çalışma oranı sağlayabilen kendi kurtarma sistemine sahip.

Öte yandan platform, son teknoloji özel anahtar teknolojisi ile varlıklarınızı tamamen güvende tutuyor. Phemex TR’ye yatırılan tüm varlıklar, birden fazla imza gerektiren soğuk cüzdanlara taşınıyor. Dolayısıyla cüzdan anahtarları çevrim içi olarak saklanmadığından saldırılar konusunda endişeler ortadan kalkıyor.

Bu sadece küçük bir özet. Phemex TR’de keşfedilecekler bunlarla sınırlı değil! Daha fazlası için Phemex TR’ye gelin, profesyonel ve güvenilir bir kripto para borsasını tüm yönleriyle deneyimleyin.

Phemex TR: 4S İle Varlık Yönetiminizi Hızlandırın

Kripto para borsası Phemex TR, kullanım kolaylığı ve ileri düzey teknolojik altyapıyı ön plana alırken güvenliği de üst düzeyde tutuyor. Bankacılık devi Morgan Stanley’in eski çalışanları tarafından kurulan platformun ana iskeletini 4S (secure, solid, simple, speed) yaklaşımı oluşturuyor: Güvenlik, sağlamlık, basitlik ve hız.

Kripto para piyasası, günden güne ilerleme kaydederken daha iyi güvenlik önemleri de gerektiriyor ve bu şüphesiz ilk basamağı oluşturuyor. Gelinen noktada günlük işlem hacimleri yüz milyarlarca doları aşıyor. Dolayısıyla bu alan, siber suçluların göz ardı edemeyeceği kadar büyük. Yalnızca bu sene, yıl henüz bitmemişken toplamda 3 milyar dolarlık kayıpla sonuçlanan onlarca hack olayı meydana geldi.

Bugüne kadar hack’lenmeyen sayılı borsalardan olan Phemex TR, kullanıcı bilgileri ve varlıklarının emniyetini üç aşamada temin ediyor: Sistem güvenliği, finansal güvenlik ve hesap güvenliği.

Sistem Güvenliği

Phemex TR’de güvenlik ile ilgili tüm süreçleri profesyonel bir ekip takip ediyor. Sisteme tüm girişler yapılandırılırken olası bilgi sızıntısı ve açıkların önüne geçmek için düzenli olarak tarama gerçekleştiriliyor. Sistemini dağıtmak için Amazon Web Services (AWS) Cloud’u kullanan platform, farklı alım satım amaçları için farklı bölge ve makineleri ayırmak amacıyla çeşitli güvenlik duvarlarından yararlanıyor. Ağ güvenlik duvarlarının yönetiminin ötesinde Phemex TR, sistem seviyesinde de kısıtlamalar uyguluyor.

Hesap Güvenliği ve Finansal Güvenlik

Phemex TR, her kullanıcıya bağımsız bir yatırım adresi sağlayan bir soğuk cüzdan sistemine sahip. Platforma aktarılan tüm paralar, çevrim dışı imza vasıtasıyla şirketin çok imzalı soğuk cüzdanlarında toplanıyor.

Ayrıca Phemex TR, benzer şekilde, hesap güvenliğini sağlamak için banka düzeyinde çift kayıtlı muhasebe sistemini kullanıyor. Bir kullanıcı, bir finansman işlemi gerçekleştirdiğinde iki veya daha fazla hesapta eşleştirme süreci yürütülüyor. Bu sayede, kayıtların tahrif edilmesinin önüne geçiliyor. Bir tutarsızlık tespit edildiğinde, bu hesap güvenliğinin ihlal edildiği anlamına gelir ve sistem ilgili hesabı hemen dondurur.

Güvenlik katmanlarının yanı sıra 10 kata kadar yedekli bir sisteme dayanan Phemex TR, ortalama işlem hacminin tam 10 katının üstesinden gelebiliyor. %99.99’lık bir çalışma oranı sağlayabilen kendi kurtarma sistemi bulunan borsada çoğu durumda kullanıcılar, sistemde bir güncelleme veya bakım olup olmadığını dahi anlayamaz. 7 gün 24 saat çalışan borsalar için böylesine kusursuz ve hızlı bir kurtarma sistemi kritik bir gereklilik.

Kullanım kolaylığı, Phemex TR’yi tanımlayan ana unsurlardan bir diğeri. 20 saniyenizi ayırmak, Phemex’e üye olmak için yeterli. Kimlik doğrulama işlemleri ise sadece beş dakika içinde tamamlanabiliyor. Artık Phemex TR ile uzun sürelere ve kafa yormaya gerek yok.

Phemex TR için güvenlik, kullanım kolaylığı ve sağlamlık kadar hız da önemli. Phemex TR’nin mühendisleri, çekirdeği basit ve hızlı tutabilmek için üçüncü parti kütüphanelere bağımlılığı en aza indirdi. Platform, rakiplerinden en az 10 kat daha fazla hız vadediyor.

Şimdiye Kadarki En Güvenli Cüzdanı 

Phemex TR İle Deneyimleyin

Bir kripto para cüzdanı, esasında nakit para için kullandığımız cüzdanlarla benzerlik taşır. Nakit paranızı her zaman elinizde taşımaz ve genellikle cüzdanda saklarsınız. Aynı şekilde kripto parayı da çoğu zaman bir cüzdanda muhafaza edersiniz. Temeldeki fark, birinin teknolojik, diğerinin binlerce yıldır alışılagelmiş fiziksel bir ürün olması.

Kripto paralarınızı güvende tutan bu cüzdanlar, ayrıca gönderme ve alma işlemlerini de kolaylaştırır. Kripto para cüzdanları, anahtarlarla var olurlar. Bu anahtarlar, cüzdanınızı kullanabilmeniz, onu kontrol etmeniz için gereklidir. İki tür anahtar bulunur: Özel ve genel anahtar. Burada kritik olan, özel anahtarlardır ve biri onlara erişim sağlarsa tüm kripto varlığınızı kaybedebilirsiniz. Özel anahtarların güvenliğini sağlamak, sorumluluğu artırır. Bu sorumluluğu üstlenmek istemeyenler için varlıkları borsalarda tutmak da bir tercih olabilir. İşte bu noktada kripto paralarınızı emanet edeceğiniz borsanın cüzdan altyapısının güvenilirliği öne çıkıyor.

Her Kullanıcıya Bağımsız Adres Sağlayan Soğuk Cüzdan Sistemi

Bankacılık devi Morgan Stanley’in eski çalışanları tarafından kurulan Phemex TR borsası, her kullanıcıya bağımsız bir yatırım adresi sağlayan bir soğuk cüzdan sistemi uyguluyor. Aktarılan tüm varlıklar, çevrim dışı imza vasıtasıyla şirketin çoklu imzalı soğuk cüzdanlarında toplanıyor. Çoklu imzalı cüzdan sistemlerinde işlemleri onaylamak için genellikle üç anahtar gerekir. Her bir anahtar, farklı kişilerde bulunur. Cüzdanın kilidini açmak için bu üç anahtarın tamamına ihtiyaç vardır. Phemex TR, son teknoloji özel anahtar sistemiyle cüzdanınızı güvende tutuyor. Phemex TR’de özel anahtarlarınız üç farklı kanala gönderiliyor ve bunları yöneticiler göremiyor. Bu anahtarlar, cüzdanınıza her eriştiğinizde gizli kanallardan çağrılarak kilidi açmak için kullanılıyorlar.

Gelişmiş Risk Kontrolü

Öte yandan platform, para çekme taleplerini günde sıklıkla işleniyor ve her talep, hem operatörler hem de kurucular tarafından sıkı bir şekilde inceleniyor. Phemex TR, Wall Street’ten edindiği gelişmiş risk kontrol sistemine dayanarak kullanıcıların ve platformun varlıklarını korumak için tüm şüpheli işlemleri tespit edebilecek sistemlere sahip. Onaylanan para çekme talepleri, çevrim dışı imza ile işleniyor, böylece varlıkların tamamı soğuk cüzdan sisteminde saklanıyor.

RFQ İle Kripto Para Alıp Satmanın  En Kolay Yolu Phemex TR’de

Phemex TR, RFQ (Request for Quote) ile istediğiniz her yerde kripto para alıp satmanın en kolay yolunu sunuyor.

RFQ, günlük hayatta ve iş hayatında da yaygın bir uygulama. Türkçe karşılığını “Teklif Talebi” olarak alabileceğimiz bu kavram, basit olarak fiyat karşılaştırmalı alışveriş veya talebe göre fiyatlandırma şeklinde düşünülebilir.

Örnekle açıklamak gerekirse, bir kullanıcının almayı veya satmayı düşündüğü kripto para için fiyat teklifi istediği ve işlemi en iyi teklifle gerçekleştirdiği durum, bir RFQ uygulamasıdır. Son dönemde RFQ sürecini otomatikleştirmek ve daha fazla kullanıcıya ulaştırmak üzere blok zinciri teknolojisi yoğun olarak kullanılmaya başlandı.

Phemex TR ile sunulan bu araç, yatırımcıların satın almadan önce sabit ve üzerinde anlaşmaya varılan bir fiyat üzerinden teklif almalarını sağlayarak büyük fiyat değişiklikleri olmadan büyük emirler gerçekleştirmelerine de imkan veriyor. İşlemler, yalnızca talepte bulunan üye veya katılımcı tarafından yürütülebiliyor.

Phemex TR’de ilk etapta, RFQ üzerinden al-sat işlemi yapılacak. Platform, piyasa oranlarını baz alarak fiyatları sürekli güncel tutmayı vadediyor.

Phemex TR’de keşfedilecek çok şey var! Daha fazlası için Phemex TR’ye gelin, profesyonel ve güvenilir bir kripto para borsasını tüm yönleriyle deneyimleyin.

https://phemex.com/tr

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ