• BITCOIN
  443286,266
  % 1,54
 • ETHEREUM
  30491
  % 1,75
 • RIPPLE
  7.72
  % -0,53
 • BITCOIN CASH
  2532.82,682
  % -0,88
 • LITECOIN
  1765
  % -1,12
 • BNB
  5856.01
  % 0,57
 • EOS
  20.66
  % -0,30
 • TETHER
  18.83
  % 0,03

Nasdaq Borsasında Yer Alan Bir Şirket BTC ile Temettü Ödemesi Yapacak

Nasdaq Borsasında Yer Alan Bir Şirket BTC ile Temettü Ödemesi Yapacak

Nasdaq borsasında yer alan blockchain altyapısı ve teknoloji firması BTCS, hissedarlarına bitcoin olarak temettü ödemesi yapan ilk şirket olacağını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan bir duyuruya göre BTCS, kripto para biriminin 16 Mart’taki eski temettü tarihindeki fiyatına bağlı olarak bitcoin cinsinden hisse başına 0,05 $ temettü ödemeye ayarlandı. Hissedarlara 17 Mart’ta ödeme yapılacak. ve bunun yerine temettü nakit olarak almayı seçebilir.

BTCS tarafından ” Bividend ” olarak adlandırılan temettü, yatırımcıların BTC’yi almayı ve kendi bitcoin cüzdanlarını sağlamayı seçmelerini gerektirecek. Hissedarların ayrıca, bazı kişisel verileri ifşa etmelerini gerektiren SEC ile bir form doldurmak gibi adımları tamamlamaları gerekecektir.

BTCS CEO’su Charles Allen, hareketin arkasındaki mantığı açıklarken, firmanın uzun süredir hissedarlarını ödüllendirmek ve “Bitcoin ve diğer dijital varlıkların doğrudan sahipliğini sağlayacak araçlar sağlayarak finansal özgürlüğü teşvik etmek” istediğini belirtti. Allen ekledi:

Bu, Şirket’in Şubat 2015’te bividend.com alan adını satın almasından bu yana uzun zamandır beklediğimiz bir andı. BTCS şu anda Şirket’in vizyonunu gerçekleştirmek için gereken finansal pozisyonda.

Temettü almak istemeyen hissedarlar bunun yerine nakit olarak 0,05 $ alacaklar. Firmanın “gelecekteki Bividends’in uygunluğunu değerlendirdiğini” yazdığı gibi, gelecekteki bividend ödemelerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belirsizdir.

BTCS’nin hisseleri, bividend’in 4.3 doların üzerinde işlem gördüğü açıklandıktan sonra fiyatlarının %40’ın üzerine çıktığını gördü. CNBC’ye göre , finans uzmanları bir firmaya sırf temettü dağıttığı için yatırım yapılmaması konusunda uyarıyor, çünkü yatırımcılar bunun yerine bir şirketin temellerine odaklanmalı.

Duyuru, Federal Rezerv’in Aralık ayındaki toplantısından merkez bankasının şahin bir yaklaşım benimsemeye ve bilanço boyutunu küçültürken faiz oranlarını artırmaya başlamaya hazır olduğunu öne süren dakikaların neden olduğu bir kripto piyasası gerilemesinin ortasında geldi. Aksiliklere rağmen, Goldman Sachs analistleri , altından bir miktar pazar payı alırsa BTC’nin gelecekte 100.000 dolara ulaşabileceğini öne sürdüler .

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ