• BITCOIN/TL
  1137584,360
  % 1,53
 • ETHEREUM/TL
  62353
  % 3,34
 • RIPPLE/TL
  17.88
  % 1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  6570.55,678
  % 0,80
 • LITECOIN/TL
  2087.65
  % 0,97
 • BNB/TL
  6609.14
  % 0,04
 • EOS/TL
  20.21
  % 1,50
 • TETHER/TL
  28.9
  % -0,09

MoneyGram ile Ripple İşbirliği Yapacak

MoneyGram ile Ripple İşbirliği Yapacak

Ripple, 17 Haziran Pazartesi günü, döviz transfer şirketi MoneyGram ile ortaklıklarını açıkladı. Raporlara göre, kripto para birimi şirketinin para transfer şirketine 50 milyon dolar yatırım yapması muhtemel. MoneyGram XRP’yi günlük operasyonlarının bir parçası olarak kullanacak.

Raporlara göre, her iki firma da iki yıl boyunca ortaklığa girmeye karar verdi ve MoneyGram’ın münhasır bir dijital varlık ortağı olacak. Anlaşma nedeniyle, Ripple, MoneyGram’daki her bir hisse için %10’a varan oranla 4.10 ABD Doları ödeyecek. Bu, 30 milyon dolarlık Ripple yatırımını çevirecek ve kalan 20 milyon dolarlık nakit infüzyonu önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleşecek.

Şu anda MoneyGram hisse senedi lotu 1,45 dolar’dan işlem görüyor. Ortaklık, daha geniş kapsamlı işlemlere ve döviz takas işlemlerine odaklanacak.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ortaklığın daha geniş kapsamlı ödemelerde önemli bir hedefe ulaşmak için yardımcı olacağını ve her iki şirketin de uzun vadeli stratejik bir ortaklık aradıklarını söyledi.

Her iki şirket de istek üzerine likidite için Ripple’nin çözümü olan xRapid‘i kullanmaya odaklanacak. Bu şekilde daha önce yedeklenmiş Nostro hesabına olan bağımlılığı azaltacak ve XRP’yi arabulucu olarak kullanarak hedef paraya anında ödeme yapacaktır. MoneyGram CEO’su, xRapid ile hedef para birimine 7/24 USD üzerinden para yatırabileceklerini söyledi. Ayrıca, xRapid’in süreci dönüştürebileceğini ve likidite yönetimini yoğun biçimde modernize edebileceğini de sözlerine ekledi.

Bu ortaklık ile Ripple’ye xRapid’i daha geniş para işlemlerini geçmek için en iyi çözüm olarak kanıtlamak adına mükemmel bir fırsat sağlayacak. Ripple, bankalar tarafından XRP’yi kullanmaya, parayı dış hesapta teminat olarak bırakmak yerine bağlantılı bir para birimi olarak kullanmaya zorluyor.

Ripple CEO’su uyarınca bu, yabancı banka hesaplarına para dağıtma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Bu aynı zamanda şirketin hazine sürecini de düzeltecek. MoneyGram’ın temel olarak döviz transfer hizmetlerini ilerletmesine yardımcı olacak ve dünyadaki milyonlarca insan etkin operasyonlarından yararlanabilecek.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ