• BITCOIN/TL
  2080088,503
  % -1,26
 • ETHEREUM/TL
  99695
  % -0,94
 • RIPPLE/TL
  16.82
  % 3,47
 • BITCOIN CASH/TL
  15915.54,358
  % 2,10
 • LITECOIN/TL
  2693.29
  % 1,72
 • BNB/TL
  18141.05
  % -0,44
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.54
  % -0,09

Monero (XMR) Fiyatı, Düşen Piyasaya Rağmen Yükseliyor – Sıradaki Hedef Ne?

Monero (XMR) Fiyatı, Düşen Piyasaya Rağmen Yükseliyor – Sıradaki Hedef Ne?

4 Milyar piyasa değerine sahip olan Monero ( XMR ), kripto piyasasının aynı dönemdeki %8,5 düşüşüne kıyasla geçen hafta yaklaşık %9,5 yükseliş yaşadı. XMR/USD paritesi güçlü düşen kanal direncini kırarak daha da yükselme iştahı olduğunu gösteriyor.

XMR fiyat yorumu

XMR’nin fiyatı, bir gün önce kurulan 245 dolarlık iki ayın en yüksek seviyesinden 10 Nisan’da %0.87 oranında mütevazı bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte kripto para birimi, haftalık bir zaman diliminde Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere en iyi rakiplerinden hala daha iyi performans gösterdi.

Yaptırımları aşmak için Monero kullanan kuruluşlar hakkındaki spekülasyonlar, yatırımcılar arasındaki çekiciliğini artırabilirdi. Bu arada, Amerikan araştırma grubu Brookings  geçen ay, gizlilik tabanlı kripto paralar arasında ilk olan Monero’nun “bir yaptırım-kaçınma planının parçası olarak kullanılabileceği” konusunda uyardı .

Brookings, “Gizlilik parası işlemlerinde yer alan kişilerin izlenmesi ve izlenmesindeki zorlukların bir sonucu olarak” dedi.

“IRS, Monero, Zcash ve diğer kripto para birimlerinin gizlilik korumalarını kırabilenlere 625.000 dolarlık ödeme teklif etti.”

Monero’nun piyasa değeri Şubat ayından bu yana neredeyse %85 artarak 4,30 milyar dolara ulaştı. Teknik göstergeler ikinci çeyrekte daha da büyüyebileceğini gösteriyor.

Monero (XMR) Fiyat Tahmini-Analizi

Bu hafta XMR, Mayıs 2021’den bu yana yukarı yönlü girişimlerini sınırlayan aşağı doğru eğimli bir trend çizgisinin üzerine çıktı.

Trend çizgisi, destek görevi gören paralel bir alt trend çizgisi ile birlikte bir boğa bayrağı deseni gibi görünen şeyi oluşturur. Boğa bayraklarının temel bir ilkesi, fiyatı kesin olarak yukarı kırıldıktan sonra önceki yükseliş trendi (“bayrak direği” olarak adlandırılır) yönünde göndermeleridir.

Kural olarak, boğa bayrağının ters hedefi tipik olarak kırılma noktasının ve bayrak direğinin yüksekliğinin toplamıdır. Bu, XMR’yi bugünün 235 dolara yakın fiyatından neredeyse %110 artışla 480 dolara çıkarıyor.

Bununla birlikte, daha uzun zaman dilimlerinde, bağımsız piyasa analisti Don Yakka, klasik bir “kupa ve tut” modeli oynanırsa Monero XMR fiyatının 10.000 dolara kadar çıkabileceğini savunuyor.

Kupa ve kulplar, güçlü bir düzeltme periyodu ve ardından eşit derecede belirleyici bir toparlanma ve bir “bayrak” gibi bir konsolidasyon göstergesine benzeyen “tutamak” dahil olmak üzere U-şekilli bir fiyat trendini temsil eden “kupa” ile yükseliş devam kalıplarıdır. 

Fiyat direnç seviyesinin üzerine çıktıktan sonra bir fincan ve kulp modeli çözülür. Koparma hedefi, modelin maksimum yüksekliği hesaplandıktan ve kırılma noktasına eklendikten sonra ölçülür.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ