• BITCOIN/TL
  1068930,437
  % -1,16
 • ETHEREUM/TL
  58453
  % -2,17
 • RIPPLE/TL
  17.4
  % -3,71
 • BITCOIN CASH/TL
  6494.72,428
  % -0,83
 • LITECOIN/TL
  1986.58
  % -2,43
 • BNB/TL
  6542.35
  % -2,60
 • EOS/TL
  19.52
  % -2,86
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,11

Monero Nedir? Avantajları Nelerdir?

Monero Nedir? Avantajları Nelerdir?

Son günlerde başta BTC olmak üzere kripto para piyasasında görülen hareketlenme sonucu Monero’nun ilgi odağı olmaya başladığı görülüyor.

2012 yılında Cryptonote şirketi tarafından kripto para borsasına kazandırılan Monero’nun diğer kripto paralara göre Bitcoin’den daha farklı özelliklere sahip olduğu görülüyor. Tıpkı Bitcoin Cash’de ki gibi bir çatallanma görülen Monero’da yaşanan bu çatallanma ile birlikte ortaya çıkan Bitmonero daha ön plana çıktığı görülüyor. Zamanla önündeki bit kelimesini de atan Bitmonero artık Monero olarak herkes tarafından biliniyor Altcoinler arasında izlenememe özelliği sayesinde oldukça popüler bir hale gelen Monero, an itibariyle 98 milyon dolar hacmiyle altcoinler arasında 13. Sırada yer alıyor.

Monero’nun Gizlilik Özelliği

Kripto para alım satım işlemi yapan yatırımcıların eğer cüzdan adresini öğrenirseniz sonraki işlemlerinde ne kadar para alıp gönderdiği veya bu paraya nereye gönderdiğini görme imkanına sahip olabilirsiniz. Monero’da ise böyle bir bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Gizliliği ön planda tutan Monero bunu cüzdan adresini gizleyerek gerçekleştiriyor. Bu sayede Monero’yla yaptığınız işlemlere tek bilgi sahibi olacak kişi siz oluyorsunuz.

Monero Avantajları

Monero’nun son dönemde büyük ilgi görmesinde sağladığı avantajların önemli bir yeri olduğu görülüyor. Monero avantajları ise şu şekildedir;

 1. Monero’nun kullanıcılarına sağladığı gizlilik özelliği neticesinde finansal gizliliğe önem evren yatırımcılar her türlü alım satım işlemlerini gizli bir şekilde yapabiliyor.
 2. Monero gizlilik özelliğinin yanı sıra talep etmesi halinde işlemlerini doğru bir şekilde paylaşma imkanı da sunuyor.
 3. Monero madenciliğinin kolay gerçekleşmemesi Monero’daki büyük fiyat dalgalanmalarının engellenmesini sağlıyor. Buda büyük kayıpların önüne geçiyor.
 4. Monero’nun madenciler açısından avantajı blok limitinin olmaması olarak gösteriliyor. Bu sayede gün içerisinde üretilen Monero’da herhangi sınır olmamış oluyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ