• BITCOIN/TL
  2179515,243
  % 0,68
 • ETHEREUM/TL
  117556
  % 0,78
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % 0,43
 • BITCOIN CASH/TL
  14022.89,604
  % -0,66
 • LITECOIN/TL
  2579.82
  % 0,18
 • BNB/TL
  19929.6
  % 0,42
 • EOS/TL
  21.39
  % -1,00
 • TETHER/TL
  32.73
  % 0,03

Milyarderler, NBA için bir Blockchain Danışma Komitesi Oluşturuyor

Milyarderler, NBA için bir Blockchain Danışma Komitesi Oluşturuyor

Amerikan profesyonel basketbol ligi NBA, yakın gelecekte sektöre blockchain ve kripto çözümlerini dahil edebilir. Sportico.com katılımcıları Scott Soshnick ve Eben Novy-Williams, üyelerden biri olan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ile yeni NBA blockchain komitesini tartıştı.

Soshnick ve Novy-Williams, “NBA Top Shot” değiştirilemez token (NFT) varlıkları üreten Dapper Labs tarafından desteklenen popüler Flow blockchain uygulamasından da bahsetti. Sportico yazarları, NBA Top Shot satışlarının şimdiye kadar yeniden satış pazarlarında 300 milyon dolarlık satışla çok verimli olduğunu söylüyor.

Cuban , e-posta yoluyla yayına “En İyi Çekim ile çok az ilgisi var” dedi . “Bu, Flow’un sadece bir seçenek olduğu blockchain uygulamaları ile ilgili.” Sportico muhabirlerinin belirttiği gibi, grubun üyeleri “planlara aşina birden fazla kişi” tarafından doğrulandı.

NBA blockchain komitesinin görünürdeki üyeleri arasında Mark Cuban, Joe Tsai, Ted Leonsis, Steve Pagliuca, Vivek Ranadive ve Ryan Sweeney bulunmaktadır. Soshnick ve Novy-Williams’ın vurguladığı konu hakkında “NBA yorum yapmaktan kaçındı”.

NBA Blockchain Danışma Komitesi Üyelerinin çoğu Uzun Süreli Kripto Destekçileridir

Kısa bir süre önce Cuban , Dallas Mavericks basketbol kulübünün Bitpay aracılığıyla dogecoin (DOGE) kabul etmesine izin verdi. Sacramento Kings’in sahibi Vivek Ranadive, uzun süredir bir kripto para birimi ve blok zinciri destekçisiydi. Sacramento Kings basketbol kulübü, 2014’ten beri Bitcoin’i ( BTC ) kabul ediyor .

Boston Celtics’in ortak sahibi Steve Pagliuca, yıllar boyunca blok zinciri projelerine milyonlarca yatırım yapan bir risk sermayesi birimi olan Bain Capital’in eş başkanıdır.

Kripto para birimleri ve blok zincirinin NBA masasına getirebileceği çözümler ve yenilikler anlaşılmaz. Blockchain, biletleme çözümleri, çekilişler ve eşantiyonlar, takas edilemeyen jeton (NFT) spor koleksiyonları, hayranların en sevdiği basketbol oyuncusundan dijital olarak imzalanmış hatıralar ve değişmez bir şekilde emekli numaralar ve formalar için kullanılabilir.

Kripto para birimlerinin tüm bu ürün türlerinin yanı sıra tüm mallar, yiyecek ve içeceklerin yanı sıra NBA’nın sattığı diğer her şeyin kripto varlıkları için satılabileceğini belirtmiyorum.

Kaynak; news.bitcoin.com

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ