• BITCOIN
  414345,403
  % -2,98
 • ETHEREUM
  32604
  % -4,64
 • RIPPLE
  11.69
  % -0,75
 • BITCOIN CASH
  10390.76,230
  % -6,59
 • LITECOIN
  2615.7
  % -5,92
 • BINANCE COIN
  4957.06
  % -2,73
 • EOS
  88.97
  % -6,05
 • TETHER
  8.47
  % 0,04

Microsoft Yeni Blockchain Geliştiriyor

Microsoft Yeni Blockchain Geliştiriyor

Microsoft’un Azure Blockchain grubu, 03 haziran tarihinde ‘’Araştırma grubu, Azure Blockchain akıllı sözleşmelerini resmi olarak onaylamak ve güvende tutmak için çalışmalarına devam ediyor’’ adı altında blog yazısı paylaştı. Microsoft’un bu hamlesine kanıt olarak veri sağlığı ve programlama bazında geliştirilmeye başlanan Ethereum akıllı sözleşmesini onaylayan ve aynı zamanda analizlerini yapan VeriSol adında yepyeni bir araçla karşımıza çıktı.

Bu blog yazısına göre ekip, akıllı sözleşmelerde bulunan güvenlik problemlerini çok fazla ciddiye aldığını ve bu nedenle de yazılım programlarının doğruluğunu kontrol altına alabilen aracı geliştirdiğini iddia etti. Microsoft’un Baş Araştırmacısı Shuvendu Lahiri konu hakkında şunları açıkladı;

‘’Aracın doğrulamayla alakalı tüm maliyetleri yok etmeye yardımcı olacak’’ dedi. Ayrıca grup, aracın Azure üzerindeki akıllı sözleşmelere başarılı bir şekilde uygulandığını dile getirdi.

Microsoft’un Blockchain ile Kripto Para Alanlarındaki Projeleri

Herkesi bildiği gibi Microsoft, Blockchain alanına fazlasıyla ilgili. Azure Blockchain’ini piyasaya çıkarmasından sonra milyonlarca Ethereum geliştiricisine Azure geliştirici kitini çıkardı. ION isminde merkezi olmayan kimlik servisi oluşturdu.

Araştırma ekibine göre VeriSol’un Blockchain planlarının sonu olmayacağının altını çizdi. Microsoft Baş Araştırmacı Shuvendu Lahiri konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar;

‘’Sadece Azure Blockchain geliştiricileri ile müşterilerine güç kazandırmak için değil diğer taraftan güvenli ve kişilerin akıllı sözleşmelerden kaçınmadan, büyük hatalardan çekinmeden teknolojiyi kullanmalarına yardım eden bütün Blockchain sistemlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz’’ dedi.