• BITCOIN/TL
  1143883,344
  % 2,01
 • ETHEREUM/TL
  62485
  % 3,32
 • RIPPLE/TL
  17.95
  % 1,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6613.72,665
  % 1,38
 • LITECOIN/TL
  2097.8
  % 1,36
 • BNB/TL
  6655.5
  % 0,58
 • EOS/TL
  20.27
  % 1,64
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,04

Mesajlaşma Uygulaması “Kakao” Kripto Cüzdanı Entegre Ediyor

Mesajlaşma Uygulaması “Kakao” Kripto Cüzdanı Entegre Ediyor

Güney Kore’deki ana finans medyası olan fnnews’e göre, Kakao, 44 milyon yerel kullanıcısı için kripto entegrasyonu yapacak.

Kakao, Güney Kore’deki KakaoTalk, KakaoPay, KakaoTaxi, KakaoStory, KakaoStock ve kendi pazarlarında baskın olarak hakim olan diğer birçok platformun çalıştığı en büyük internet şirketidir.

18 Mart’ta, Fnnews, Samsung tarafından Samsung Blockchain Cüzdan biçimindeki bir kripto cüzdanının entegrasyonunun ardından, Kakao’nun günlük kullanıcıların dijital varlıkları günlük olarak kullanabilmesi için mesajlaşma uygulamasına bir kripto cüzdanı entegre edeceğini bildirdi.

 

Kakao Neden Kripto Para Cüzdanı Entegre Edecek?

Yerel yayınlar, Kakao’nun Klatyn adlı kendi blok zinciri ağını geliştirmek için 90 milyon dolar topladığı tahmin edilmektedir ve bir kripto cüzdanının KakaoTalk’a entegrasyonu, kendi blok zincir ağını halka tanıtmanın bir yoludur.

Endüstri yöneticileri, KakaoTalk’un, kullanıcıların çeşitli blok zincir uygulamaları çalıştırmalarını ve kripto para birimleri gönderme, almalarını ve saklamalarını sağlayan “kripto cüzdanı olarak kullanılacağını” söyledi.

[ilgiliicerik icerik_id=”511″]

Şimdilik, Kakao’nun kripto para birimini ve blok zinciri hizmetlerini mümkün kılmak için bir tercih yöntemi olarak değerlendirdiği söyleniyor. Basitçe söylemek gerekirse, kullanıcılar mesajlaşma uygulamasında kripto cüzdanının varlığı üzerinde kontrol sahibi olacaklar.

Örneğin, KakaoTalk‘ta kullanıcılar, yalnızca seçmeyi tercih ettikleri takdirde, çeşitli mobil oyunlar oynayabilir ve platform üzerinde yerel olarak uygulamalar çalıştırabilir.

Kakao’nun kripto para cüzdanının da benzer şekilde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve platform kullanıcıların bir kripto para cüzdanı kullanmak isteyip istemediklerini seçmelerine izin verecek.

Kakao yöneticilerinden birisi şunları söyledi;

“Kakao, Klaytn kullanıcıları için bir kripto para cüzdanına ihtiyaç duyuyor ve hizmeti sunmanın en iyi yolu, Güney Kore nüfusunun %80’inden fazlasının iletişim kurmak için kullandığı KakaoTalk’a entegre etmektir.”

Güney Kore merkezli BlockchainROK CEO’su Heslin Kim ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kakao, 55 milyondan fazla nüfusa sahip bir ülke olan Güney Kore’nin temsilcisidir. Korelilerin bu kadar kolay benimsedikleri hızlı tempolu, teknoloji odaklı yaşam tarzını temsil ediyor. Koreli olmanın ne anlama geldiğine derinden bağlı bir uygulama.

%95’in üzerinde pazar payına sahip, en yaygın kullanılan uygulamalardan birinin, blok zincir / kriptoyu kamuya tanıtması ve yaygınlaştırması, ana akım benimseme için çok faydalıdır. Pazar payı ve toplam nüfusu karşılaştırınca mevcut potansiyel gerçekten gözardı edilemez.”

Bir Kakao temsilcisi KakaoTalk’un kripto entegrasyonunu resmi olarak onaylamamasına rağmen, temsilci blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve genişletilmesi için çaba sarf ettiğini belirtti.

Kaynak; CCN

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ