• BITCOIN/TL
  2171663,166
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  116336
  % 0,03
 • RIPPLE/TL
  16.48
  % 2,61
 • BITCOIN CASH/TL
  13772.92,638
  % -2,26
 • LITECOIN/TL
  2558.07
  % -1,74
 • BNB/TL
  19768.54
  % -0,24
 • EOS/TL
  20.88
  % -3,33
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,17

Melek Yatırımcı Calacanis; “Çoğu Kripto Para Birimi Çöptür”

Melek Yatırımcı Calacanis; “Çoğu Kripto Para Birimi Çöptür”

“Kripto paralar çöptür” cümlesi hemen hemen bir çok yerde duyuyoruz. Şimdi, melek yatırımcı ve girişimci Jason Calacanis, kripto paraların yüzde 99’unun çöp olduğunu ve yatırımcılara gerçek bir değer sağlamadığını iddia ederek şu cümleyi kurdu.

Tarihsel olarak, kripto projelerinin %99’u kalifiye olmayan aptallar tarafından yapılan çöpten ibarettir, bu kripto para projelerinden yalnızca %1’i dünyayı değiştirebilecek projeler olabilir.

Bugün dünyada 5000’den fazla farklı kripto para birimi var. Bazı paralar dünya çapında tanınırken ve geleneksel fiat parasına meydan okurken, çoğu para büyük değer kaybetti. Coronavirus çıkmadan önce bile, kripto uzmanları değersiz fiat para birimlerinin ölümünü tahmin ediyorlardı.

Kripto paralar çöpse, blockchain ne kadar güvenli

Tanınmış bir melek yatırımcı olan Jason Calacanis, zayıf kripto para birimlerinin yakında piyasadan temizleneceğini söyleyerek Twitter’da görüşlerini dile getirdi. Yorumunu öne çıkaran şey, madeni paraların sadece yüzde 1’inin herhangi bir gerçek değer sağladığını ve geri kalanının değersiz olduğunu düşündüğü idi.

Bu, günümüzde var olan 5000 kripto para biriminden sadece 50 kripto para biriminin anlamlı bir geleceğe sahip olacağı anlamına geliyor. Perspektife koymak için, madeni paraların yüzde 99’u silinecek ve milyarlarca dolarlık yatırım boşa gidecekti. Böyle bir olayın kripto endüstrisinin piyasa değerinde büyük bir etkisi olması muhtemeldir.

Bu, kripto yolunun sonu anlamına mı geliyor?

Benzer düşünceler Neel Kashkari, Kevin Rose ve daha birçok kişi tarafından tekrarlandı. Kevin Rose, çoğu kripto para biriminin çöp olduğunu ve bu projelerin sadece kar elde etmek için var olan sadece göz boyama olduğunu belirtti. Bu sikkelerin doğal bir değeri yoktur ve hiçbir düzeyde fiat para ile rekabet edemezler. Çoğu kripto para, taklit projelerdir, yani halihazırda ele alınan bir soruna çözüm sağlarlar.

Yine de, bir avuç kripto para gelecek vaat ediyor. Bitcoin, Ripple ve Tether projeleri önemli gerçek dünya sonuçları taşıyor. Coronavirus pandemisinin ardından ekonomiler dijitalleştikçe, kripto para birimleri potansiyeli de yükseldi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ