• BITCOIN/TL
  2114328,281
  % 3,30
 • ETHEREUM/TL
  117406
  % 6,61
 • RIPPLE/TL
  20.37
  % 0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  14095.09,577
  % -3,27
 • LITECOIN/TL
  2838.2
  % 0,29
 • BNB/TL
  13269.06
  % 0,61
 • EOS/TL
  35.17
  % 2,68
 • TETHER/TL
  31.58
  % 0,17

Meksikalı Milyarder Mal Varlığının Yüzde 10’unu Bitcoin’e Yatırıyor

Meksikalı Milyarder Mal Varlığının Yüzde 10’unu Bitcoin’e Yatırıyor

Meksika’nın en zengin ikinci iş adamı mal varlığının yüzde 10’unu Bitcoine yatıracağını açıkladı. Aynı zamanda insanlara Bitcoin’le ilgili kitaplar okuyarak bilgi sahibi olmalarını ve sonrasında yatırım kararı vermeleri gerektiği yönünde telkinde bulundu.

Meksika’nın en zengin ikinci adamı Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin vaadini yerine getiren en son milyarder oldu. Bugün bir tweet’inde, mal varlığının net değerinin %10’unu Bitcoin’e yatırdığını açıkladı ve takipçilerine Bitcoin’le ilgili kitap alıp okumaya davet etti.

Pliego, tüketici elektroniği, spor ve televizyon ağlarına ilgi duyan, 2001’de kurulmuş bir şirket olan Grupo Salinas’ın kurucusudur. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Forbes raporuna göre 11,7 milyar dolar değerinde mal varlığı bulunuyor (ancak Pliego bugün ayrı bir tweet ile 13,8 milyar dolar değerinde olduğunu söyledi).

Bitcoin varlıklarını yaklaşık 1 milyar doların üzerine çıkartan zengin iş adamıPliego, insanların ne yaptığı ve mevcut finansal rejimden nasıl daha iyi olduğu konusunda temel eğitim almadan varlık sınıfına körü körüne atlamalarını istemiyor.

“Bugün THE BITCOIN STANDARD’ı öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyisi ve en önemlisidir. Bitcoin vatandaşı devletin kamulaştırmasından koruyor ”dedi.

Her geçen gün zengin iş adamlarının ve kurumsal şirketlerin blockchain teknolojisine ve aynı zamanda Bitcoin’e olan ilgisi artıyor. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu ve fiat para birimlerinin değersizleşip develüasyona uğradığı bazı gelişmekte olan ülkelerde kripto paraya olan ilginin daha yüksek olduğu görülüyor.

Şuan altın, hisse senedi vb. yatırım aracı gibi kullanılan, alınıp-satılan Bitcoin, gelecekte gerçek para birimlerinin yerini alacak mı ve ticarette aktif olarak kullanılacak mı yoksa sadece yatırım aracı olarak mı kalacak, bunu zamanla göreceğiz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ