• BITCOIN/TL
  2181690,571
  % -4,92
 • ETHEREUM/TL
  105085
  % -8,29
 • RIPPLE/TL
  17.62
  % -11,01
 • BITCOIN CASH/TL
  17632.15,183
  % -10,95
 • LITECOIN/TL
  2773.7
  % -12,99
 • BNB/TL
  18980.17
  % -4,91
 • EOS/TL
  29.49
  % -16,85
 • TETHER/TL
  32.34
  % 0,01

McDonald’s eve teslimatlı sanal restoranlar açarak Metaverse’e girdi

McDonald’s eve teslimatlı sanal restoranlar açarak Metaverse’e girdi

Ünlü Amerikan fast-food zinciri McDonald’s, sanal dünyada on ticari marka tescil ettirerek Metaverse’e girmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

9 Şubat’ta ticari marka avukatı ve Gerben Fikri Mülkiyet’in kurucusu Josh Garben, McDonald’s’ın 4 Şubat’ta bir ticari marka başvurusunda bulunduğunu ve eve teslim seçeneğiyle birlikte gerçek ve sanal ürünler içeren bir dijital restoran işletmeyi planladığını açıkladı.

Dosyaya göre şirket, sanat eserleri, ses ve video dosyaları ve NFT’ler için “indirilebilir multimedya dosyaları” sunacak.

Metaverse McDonald’s da yolda

McDonald’s ayrıca McCafe markası için ticari marka başvurusunda bulundu. Şirket, “çevrimiçi aktüel ve sanal konserler ve diğer sanal etkinlikler” gibi eğlence hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.

Fast food zinciri devi, Animal Concerts ve diğer gelişmekte olan sanal konser yapımcılarıyla rekabet etmeye hazır. Bu tür performanslar, eskiden hayranların en sevdikleri sanatçıların oyununu izlemesini engelleyen coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırır ve tur masraflarını büyük ölçüde azaltır.

Sanal dünyada birçok restoran ve kafe atlıyor.  McDonald’s, geçen yıl Çin şubesi tarafından NFT’nin lansmanı ile dijital dünyaya girmişti .

 Markasını Metaverse’e genişletmek için altın kemerler, fırın ve kafe devi Panera Bread ile bir araya geldi. 3 Şubat’ta Panera Bread, sanal bir restoran ve kafe işletmesi olan PANERAVERSE için ticari marka başvurusunda bulundu.

Rusya Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Onaylayacak

Kommersant haber ajansının bu hafta bildirdiğine göre , Rusya Federasyonu'ndaki Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin dolaşımını yasallaştırma ve düzenleme tasarısı 18 Şubat'tan önce onaylanacak . Hükümetin ve Rusya Merkez Bankası'nın ortak önerisi, BTC ve kripto para birimlerinin dijital finansal varlıklar olarak değil, para birimleri olarak tanınmasını sağlıyor. Bununla birlikte, alım satımının fiat para ve

İlgili İçerik

Tesadüfen, ayrıca indirilebilir içerik ve NFT’ler, dijital yiyecek ve içecek ürünleri ve kullanıcılar için dijital toplanma alanları için planları vardır.

 Gerben , 9 Şubat’ta Forbes’a verdiği demeçte , “Bu başvuruları yapmayı düşünebileceğiniz her markayı önümüzdeki 12 ay içinde göreceğinizi düşünüyorum”  dedi ve ekledi: “Kimsenin bir sonraki Gişe Rekortmeni olmak istediğini düşünmüyorum ve sadece gelen yeni bir teknolojiyi tamamen görmezden gelin.”

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi  , bir ticari marka başvurusunu değerlendirmek için dokuz aydan fazla zaman alıyor  , ancak Gerben, ne McDonald’s’ın ne de Panera Bread’in ticari markalarının onaylanmasında herhangi bir sorun yaşamayacağına inanıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ