• BITCOIN/TL
  2234185,412
  % 1,79
 • ETHEREUM/TL
  109726
  % 1,70
 • RIPPLE/TL
  19.06
  % 0,75
 • BITCOIN CASH/TL
  21930,169
  % -0,61
 • LITECOIN/TL
  3248.25
  % 1,01
 • BNB/TL
  18739.55
  % -0,27
 • EOS/TL
  32.98
  % 1,24
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,30

McAfee’den Satoshi Geri Adımı Geldi

McAfee’den Satoshi Geri Adımı Geldi

Daha önce Satoshi’nin kimliğinin açıklayacağının iddia eden John McAfee kendi hayatının riske atmamak için bu kararının ertelediğini açıkladı.

Bitcoin’in en sıkı savunucularının başında gelen John McAfee, son dönemde Satoshi Nakamoto’nun kimliğini bildiğini ve yakın zamanda açıklayacağına yönelik bir tweet atmış ve büyük yankı uyandırmıştı. Fakat anti virüs efsanesi bu konuda geri adım attı ve Bitcoin’in yaratıcısını açıklamanın Amerika’ya iadesi konusunda önemli bir risk unsuru olabileceğinden dolayı şimdilik ertelediğini açıkladı.

Gerçek Satoshi Nakamoto İddiaları

Amerikan haber sitelerinde yer alan haberin ayrıntılarına göre, Craig Wright ile ilgili yaşanan hadiseler nedeniyle John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu hakkında kesin bilgiye sahip olduğunu ve bu tartışmalara bir son vermek için kimliğini açıklayacağını sosyal medya hesabından duyurmuştu. John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun tek bir kişi değil bir grup şeklinde hareket eden bir topluluk olduğunu fakat white paper’ın Amerika’da yaşayan tek bir kişi tarafından yazıldığı bilgisini daha önce paylaşmıştı. Bununla birlikte Nakamoto ortaya çıkmadığı sürece ipuçları vermeye devam edeceğini ve en sonunda da kimliğini herkese açıklamak zorunda kalacağı bilgilerini takipçileri ile paylaşmıştı.

Fakat McAfee, kendisini riske atacağı için tüm bu açıklamalarından şimdilik geri adım atmak zorunda kaldı. McAfee, gerçek Satoshi’nin de kimliğinin ortaya çıkacak olmasından rahatsız olduğunu bir röportaj esnasında vurgulamıştı. WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange gibi John McAfee’nin de Amerika’ya iadesinin söz konusu bu sebeple söz konusu olabileceği iddia ediliyor. Bilindiği gibi Assange’ın tutuklanmasının ardından WikiLeaks’e kripto para dünyasından büyük bir destek sağlanmıştı. Tüm bu yaşananlardan sonra taraflar sessizliğe bürünürken olası bir iadenin ise kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği şimdiden merak konusu oldu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ