• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

McAfee, Trump’ın Açıklamalarına Cevap Verdi

McAfee, Trump’ın Açıklamalarına Cevap Verdi

Yıllardır kripto paraları görmezden gelen ABD Başkanı Donald Trump en sonunda twitter üzerinden konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Geçtiğimiz günlerde twitter üzerinden Bitcoin ve Libra hakkında tweet atan Trump’a bir çok ünlü isimden cevaplar ardı ardına geldi. Şimdi ise John McAfee Trump’a cevaben twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Trump attığı tweet’te Bitcoin’in ve kripto paraların ufacık bir rüzgarda dalgalandığını ve kripto paralara güvenmediğini söylemişti. Aynı zamanda uyuşturucu ve yasadışı olayları kolaylaştırdığını belirtmişti. Bitcoin’le ilgili bu görüşleri aktaran Trump, Libra hakkında da yorumda bulunmuştu.

John McAfee Trump’a Cevap Verdi

Siber güvenlik şirketinin sahibi olan John McAfee, Trump’ın twitter üzerinden yaptığı açıklamalara yine twitter üzerinden cevap verdi.

Trump’ın kripto paraların yasadışı olayları kolaylaştırdığı ve yasadışı olaylarda kullanıldığı yorumuna karşı McAfee’den örnekli cevap geldi. McAfee’nin örneği şu şekildeydi: “Otomobiller olmadan evvel banka soygunları çok çok az oluyordu. Otomobil icat oldu ve hırsızlık işleri arttı, soygunculuk arttı, bankayı soyanlar arabalara atlayıp hızlıca olay yerinden uzaklaşıyor ve çok uzaklara kaçabiliyor.

Eğer kripto paralar için yasadışı olayları çoğalttığı iddia edilerek kripto paralar kötüleniyorsa buna karşı günümüzde bir çok farklı örnek verilebilir. Sadece kripto paraları günah keçisi yapmanın yanlış olduğunu savunan McAfee, Bitcoin ve kripto para teknolojisinin zarardan çok fayda getireceği ve insanlara yararı olacağını dile getirdi. Bu yüzden en çok faydalı olan kısmını ele alıp değerlendirmek gerektiğini düşünüyor.

Trump’ın açıklamalarına geçtiğimiz gün tepki gösteren ünlü isimlerden biride Tron’un kurucusu Justin Sun oldu. Yakın zamanda Warren Buffet ile öğle yemeği yiyecek olan Justin Sun, Trump’ı bu yemeğe davet emişti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ