• BITCOIN
  480895,391
  % -8,67
 • ETHEREUM
  33631
  % -13,51
 • RIPPLE
  8.2
  % -12,38
 • BITCOIN CASH
  3965.83,486
  % -14,06
 • LITECOIN
  1453.84
  % -13,82
 • BINANCE COIN
  4787.76
  % -17,48
 • EOS
  30.11
  % -13,33
 • TETHER
  13.52
  % 0,53

Mal Varlığının Yarısını Bitcoin’de Tuttuğunu Açıkladı

Mal Varlığının Yarısını Bitcoin’de Tuttuğunu Açıkladı

Bir çok zengin iş adamı kripto para piyasasına yatırım yapıyor ve her geçen gün bu pazara giren zengin sayısı artıyor. Son olarak Morgan Creek Digital Assets’in kurucusu Anthony Pompliano yaptığı bir açıklamada kripto para yatırımlarına değindi.

Bitcoin’e ilgisiyle tanınan ve yatırımcısı olan popüler isim Pompliano, zaman zaman kripto para sektörüyle alakalı açıklamalarda bulunuyor. En son Pompliano bir röportajda kendi kripto para yatırım stratejisiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Parasının Yarısını Bitcoin’de Tutuyor

Röportajda kripto paralara değinen Pompliano, kişisel mal varlığının yarısını (yüzde ellisini) Bitcoin’de tuttuğunu açıkladı.

Kripto çağı olarak adlandırılan bu zamanda bir çok yatırımcı mal varlığını farklı yatırım araçlarında ve kripto paralarda saklıyor. Her ne kadar riskli bir piyasa olsa da Pompliano bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

“Şahsi görüşüm tüm mal varlığın yüzde 100’ünü mevcut para birimlerinde tutmak iyi bir fikir değil. Değil mi? Çünkü mevcut dünya ekonomik şartlarında itibari paralar bir anda oldukça fazla değer kaybedebiliyor, hele ki bulunduğumuz zamanda.”

Bitcoin ve devletlerin ellerindeki kaynaklara da değinen Pompliano şunları söyledi:

“Küresel rezerv para birimlerini yöneten devletler genellikle en güçlü orduya sahip ülkeler olmuştur. Fakat artık bu durum yavaş yavaş değişiyor. En güçlü orduya sahip olan değil en güçlü teknolojiye ve finans sektörüne sahip olanların kazanacağı bir zaman dilimine giriyoruz hatta girdik. Bu yüzden kripto para, blockchain teknolojisine yatırım yapan devletlerin gelecekte daha güçlü olacağını düşünüyorum.”

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.