• BITCOIN/TL
  2237176,665
  % 0,80
 • ETHEREUM/TL
  113622
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  19.79
  % -1,23
 • BITCOIN CASH/TL
  19878.14,608
  % -10,25
 • LITECOIN/TL
  3113.21
  % -1,64
 • BNB/TL
  19621.19
  % 5,29
 • EOS/TL
  33.89
  % -3,62
 • TETHER/TL
  32.24
  % -0,11

LTC Düşüş Devam Edecek Mi? Litecoin Fiyat Analizi 09.06.2021

LTC Düşüş Devam Edecek Mi? Litecoin Fiyat Analizi 09.06.2021

Litecoin’in Haziran ayı için aylık en yüksek seviyesi 197 dolar. Mevcut fiyat, kripto paranın 3 Haziran’da en yüksek seviyesini belirlediğinden bu yana en az %18,82 değer kaybettiğini gösteriyor. Alıcılar, iki fiyat engelini 185 $ ve 165 $ ‘dan yenmek için yeterli hacmi sağlayamıyor. LTC  günlük işlem tablosunda 145 ile 163 dolar arasında sıkışmış durumda. 165 dolar, aynı zamanda bir fiyat engeli ve destek görevi görüyordu. Litecoin, Pazartesi günkü 24 saatlik kapanışta 165 dolarlık önemli desteğin altına düştü ve Salı ve Çarşamba günlerinin büyük bir kısmında kripto para bu destek seviyesinin altında seyrediyor. Litecoin piyasasının genel görünümü düşüş eğiliminde. LTC Aralık ayının en düşük fiyatı sırasında 52 haftalık grafikte çizilen alt trend çizgisi etrafında sıkışmış durumda.

Ancak daha geniş pazarla karşılaştırıldığında, Litecoin boğaları, hakim düşüş momentumuna karşı ayakta kalmaya ve güçlü kalmaya çalışıyor. Bitcoin dahil tüm kripto para birimleri zor bir hafta geçirdi. Örneğin, BTC dün 31 bin dolara düştü. 

50 günlük EMA aşağı doğru evrilmiş durumda ve bu satıcıların ağırlıkta olmasına sebep oluyor. 1 saatlik grafikteki ayılar hala 158 dolardan başka bir desteğin altına girmeye çalışıyor. 24 saatlik grafikteki fiyat zayıflıklarını tersine çevirmek için konsolidasyon, LTC’yi 165 doların üzerine geri döndürebilecek olan düşüş trendinin erken saatlerinde kar rezervasyonuna bağlı. Bir başka zayıflık işareti de fiyatın genişleyen Bollinger bandının alt kenarına yakın dalgalanmalar göstermesidir. 

Son 24 saatte Litecoin fiyat hareketi: Negatif Salınımlar

MACD hatları kapanıyor ama hala 0’ın altında ve -1’de. Bu da Litecoin piyasası için olumsuz görünümü destekliyor. Ayrıca, göreli güç endeksi aşırı satım koşullarına geçti ve 52 civarında salınım yaparak düşüş hareketini daha da destekliyor.  

Litecoin fiyatı bir süredir aynı fiyat aralığında işlem görüyor ve bu da düşük oynaklığa işaret ediyor. Grafik tek başına düşük oynaklığa işaret ediyor; özellikle 24 saatlik grafik, orta derecede kısa mum çubuklarıyla daha çok bir çizgi gibi görünüyor. Bu, düşük miktarda düzeltme ve çok az miktarda hacim olduğunu gösterir.

LTC/USD 4 saatlik grafik: Hareketli ortalamalar alıcıların aleyhine dönüyor

LTC / USD ticaret çifti 4 saatlik grafikte  152 dolar için dalış yaptı. Boğaların çift dipli bir formasyonun üzerine çıkabildiği ve formasyonun üst sınırlarında 156 dolardan destek oluşturabildiği bir toparlanma noktası. Mevcut model, boğalar ve ayılar arasında bir çekişme gibi görünse de, tüm göstergeler ayıları destekliyor gibi görünüyor. Boğaların daha geniş pazardan destek toplayamaması, römorkör mücadelesinden bir kopuşa ve daha derin bir düşüşe sebep olabilir. Aslında 4 saatlik grafikte kamanın düşme olasılığı yüksek. Bu nedenle, günlük işlem grafiğinin önümüzdeki birkaç saatinde düşüş bekleniyor. 

50 ve 100 günlük SMA’lar ise direnç oluşturmak için alıcıların aleyhine döndü. Bu, yükseliş trend çizgisini etkinleştirmek için gereken daha fazla alıcı hacmi için çıtayı yükseltti. Boğaların güvenebileceği tek destek 145 dolar seviyesi. Bu yazı sırasında, mevcut destek 150 dolardır ve fiyat 158 ​​dolardır. 

Sonuç

Bazı trader’lar, kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu mevcut düşüşü göz önüne alındığında, fazla riske girmemek adına nakitte beklemeyi tercih edebilir. Bununla birlikte, mevcut düşüş momentumu kısa vadeli, uzun vadeli bakıldığında ise hala boğaların lehine. Ve uzun vadeli olumlu bir görünüme sahip olduğumuz göz önüne alındığında, yatırımcıların Mayıs ayı dip alımlarından kopmak yerine pozisyonlarını korumaları en iyisidir. 


Sorumluluk Reddi | Burada yer alan bilgiler-yorumlar alım satım tavsiyesi değildir. Coinhaberlerim.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan herhangi bir yatırımdan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bağımsız araştırma ve / veya yatırım danışmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ