• BITCOIN/TL
  2228698,438
  % -3,23
 • ETHEREUM/TL
  113451
  % -4,06
 • RIPPLE/TL
  20.11
  % 0,83
 • BITCOIN CASH/TL
  21676,500
  % -1,17
 • LITECOIN/TL
  3177.9
  % -4,21
 • BNB/TL
  18719.86
  % -0,70
 • EOS/TL
  35.3
  % 0,44
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,68

Libra, Kripto Para Piyasasına Katkı Sağlayacak

Libra, Kripto Para Piyasasına Katkı Sağlayacak

Libra, kripto para ve blockchain dünyasında şüphesiz en büyük adımlardan biridir. Sahip olduğu taban sektörde daha önce benzeri görülmemiş büyüklükte. Ancak, birçok uzman Libra’nın kendisinden daha fazla diğer blok zincir sistemlerine ve Bitcoin’e fayda sağlayacağına inanıyor.

Örneğin, Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin kısa bir süre önce “Facebook’un kripto para biriminin merkezileşmemiş koyun kıyafetinde merkezi bir kurt olduğu” başlıklı eleştirel bir yazı kaleme aldı. Lubin, Libra’nın merkez sahnede blok zinciri tabanlı sistemi teşvik edeceğini savundu.


Bir başka Bitcoin uzmanı ve analisti olan Max Keizer, bir medya tartışmasına ev sahipliği yaparken şunları söyledi:

“Facebook’un Libra projesi kripto para piyasası için inanılmaz bir değer yaratacak ve blockchaine katkı sunacak. 2 Milyardan fazla kullanıcısı olması ve bu kullanıcıların zamanla bir çoğunun kripto para ile tanışmasına sebep olacak, bu durum bir zaman sonra BTC fiyatı için yeni ATH’ye (Tüm zamanların en yüksek seviyesine) yol açacaktır.”

Blockchain Libra’dan nasıl faydalanacak ve Bitcoine Nasıl Katkısı Olacak?

Facebook’un 2 milyar güçlü kullanıcı tabanı ve WhatsApp, Facebook App ve Messenger gibi çoklu platformlar göz önüne alındığında, geliştiriciler Libra blok zinciri için gittikçe daha fazla dapp oluşturma konusunda motive olacaklar. Evet, Libra Coin kesinlikle bu pazarda büyük bir paya sahip olacak, ancak genel blok zincir ekosisteminden daha fazlası olmayacak.

İnternet kullanıcılarının büyük bir bölümü Bitcoin’den haberdar, ancak bir çoğu hiçbir zaman Bitcoin’e yatırım yapmadı. Öncelikle Facebook sayesinde milyarlarca insan Libra aracılığıyla kripto para ile tanışmış olacak ve onu kullanmış olacak.

Bu bilinçli kullanıcılar, kullanımı kolay sistemlere eriştikten sonra, kesinlikle kripto dünyasını deneyeceklerdir ve pazar iklimleri başına, Bitcoin en çok tercih edilen seçenek olacaktır. Bu potansiyel alıcılar bir Bitcoin’in fraksiyonlarını satın alsalar bile, kullanıcı fazla olduğu için total piyasa hacminde oldukça fazla yükseliş getirebilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ