• BITCOIN/TL
  2122829,609
  % 8,03
 • ETHEREUM/TL
  113530
  % 4,55
 • RIPPLE/TL
  20.67
  % 5,19
 • BITCOIN CASH/TL
  14320.73,512
  % -1,15
 • LITECOIN/TL
  2835.16
  % -0,05
 • BNB/TL
  13134.73
  % 1,35
 • EOS/TL
  34.94
  % 2,65
 • TETHER/TL
  31.6
  % 0,82

Libra Hakkındaki Tartışmalar Bitmek Bilmiyor

Libra Hakkındaki Tartışmalar Bitmek Bilmiyor

Facebook’un kripto para dünyasına girmesi geçen ay Libra’nın tanıtılmasıyla başladı ve ardından dünyadaki bir çok ülkenin milletvekillerinden olumsuz tepkiler aldı. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, AB, Avustralya ve Singapur’daki politikacıların tümü, son ABD Kongre duruşmasında Libra ile ilgili endişelerini dile getirdiler.

ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, diğer şeylerin yanı sıra Libra ile ilgili görüşmek üzere Finansal Hizmetler Komitesi’nde konuştu.

Komitenin ardından birkaç milletvekili Powell’ın Libra eleştirisine destek ve kınama ile karşılık verdi.

Ohio Senatörü Sherrod Brown, Facebook’u Büyük Teknoloji dünyasının Wall Street’teki Büyük Bankalara rakip olma çabasında olduğunu dile getirdi. Senatör ayrıca, Powell’ın “doğru şeyler” ifadesine değinerek kara para aklama, veri güvenliği ve finansal istikrarsızlık konusundaki endişelerini de dile getirdi.

Libra hakkında daha ihtiyatlı davranan senatörlerden biri olan Brown, Fed’e küresel ödemeler projesi hakkındaki çekincelerini ayrıntılandıran bir mektup bile yazdı. Mektupta şunları belirtti;

“Facebook hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gizliliği korumak için ne yapmamız gerekiyorsa yapmalıyız. Facebook’un ve teknoloji şirketlerinin gücü artık çok büyük ve bankalara rakip olma girişimlerini dikkatle izlemeli ve denetlemeliyiz.”

İnsanların facebook’a güvenmediğini dile getiren Ohio’lu senatör son olarak, veri sorununu ve gizlilik endişelerini dile getirirken, Facebook’un 2017 yılında büyük bir veri ihlalini hatırlatarak 140 milyondan fazla müşterinin gizli bilgilerinin çalındığına dikkat çekti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ