• BITCOIN/TL
  1101741,591
  % 3,19
 • ETHEREUM/TL
  59479
  % 3,05
 • RIPPLE/TL
  17.66
  % 1,87
 • BITCOIN CASH/TL
  6464.56,403
  % 1,10
 • LITECOIN/TL
  2021.13
  % 2,01
 • BNB/TL
  6658.72
  % 2,40
 • EOS/TL
  19.71
  % 2,05
 • TETHER/TL
  28.9
  % -0,06

Libra Derneği Başkanı, Goldman Sachs ve JPMorgan İle Görüşüyor

Libra Derneği Başkanı, Goldman Sachs ve JPMorgan İle Görüşüyor

Facebook’un kripto para birimi Libra’nın ilk lansmanı yapılmasından bu yana, Libra sürekli gündemde olmaya devam ediyor. CNBC, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in ve Libra Derneği başkanı David Marcus’un Merkez Bankası’nın Libra Birliği’ne katılımını ve Libra Derneği için 100 üyenin ne anlama geldiğini anlattığını bildirdi.

Facebook tarafından Libra Teknik Belgesi’nde belirtildiği gibi, Libra Derneği kripto para birimini kontrol eden kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Ancak, önümüzdeki yıl 100 üyeye ulaşmayı hedefleyen birkaç kurucu üyesinin isimlerini açıkladı.  CNBC, Facebook’un CEO’su Zuckerberg’in konuşmasından bir kesiti twitter’da paylaştı.

 

Finansal sistemi kurmak, şirketin satın alıp satabileceği türden bir şey değildir, bu yüzden yine güçlü duruyoruz ve önemli rol oynuyoruz. Libra derneği bağımsız bir kurum ve bizde bir oylama yapacağız. 100 üye firmaya ulaştığımızda piyasada önemli seslerden biri olacağız.

Libra Derneği Başkanının Açıklamaları

Zuckerberg’in yanı sıra, Facebook’un Libra Birliğinden sorumlu olan David Marcus,  Merkezi bankacılık faaliyetlerinde deneyimli bir kişinin Libra’nın en büyük varlıklarından biri olacağına inanıyor. Marcus dünya genelinde merkez bankaları dahil görüşmeler yaptığını söyledi. 

Ayrıca, “Goldman Sachs ve JPMorgan Chase” gibi bankalar ile görüşüldüğünü ve henüz netice alınmadığını dile getiren Macrus, şunları söyledi;

“Bankalara yaklaştığımız ve bankaların hayır dediği gerçeğini kesinlikle ve şiddetle reddetmek istiyorum. Bankalarla konuşmalar yaptık. Hala bankalarla konuşuyoruz. Beklentim şu ki, bu proje gelecek yıl başladığında, yeni üye bankalara sahip olacağız. ”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ