• BITCOIN/TL
  1121433,557
  % 2,76
 • ETHEREUM/TL
  60408
  % 2,12
 • RIPPLE/TL
  17.69
  % 0,89
 • BITCOIN CASH/TL
  6513.43,709
  % 1,99
 • LITECOIN/TL
  2067.39
  % 3,01
 • BNB/TL
  6607.59
  % 0,41
 • EOS/TL
  19.94
  % 1,53
 • TETHER/TL
  28.9
  % 0,09

Libra Coin İçin Önemli Gün

Libra Coin İçin Önemli Gün

Facebook’un kripto para birimi Libra’nın başkanı David Marcus, 16 Temmuz (bugün) Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde kongre toplantısı düzenliyor. Hazırladığı notlara dayanarak, bu konuşma Libra için büyük öneme sahip olacak.

Libra İçin Önemli Gün

Calibra başkanı David Marcusşirketin yakın zamanda açıklanan kripto para birimi projesini savunarak bugün Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nin önünde açıklama yapacak.

Facebook’un projesini desteklemek için pek çok ödeme ve VC firması ile bağlantı kurmayı başardığını, ancak milletvekillerinin oldukça dikkat çekici ve hatta başlangıçta şüpheci olduklarını belirtmekte fayda var

Libra’nın piyasaya sürülmesi için gerçekleşmesi gereken çok şey var. Facebook geçen ay 2020’de piyasaya sürüleceğini söylese de, David Marcus’un toplantı için hazırladığı konuşma metnine göre, bu böyle olmayabilir. 

“Açık olmak istiyorum: Facebook yasal kaygıları tam olarak ele almadık ve uygun onaylar almadıkça Libra Coin piyasaya sürülmeyecek.”

Başlıca Endişeler

Terazi ilanından bu yana, düzenleyicilerin temel kaygıları veri güvenliği, kara para aklama ve tüketici korumaları olmuştur. 

Bu ateş hattına katılan en üst düzey hükümet yetkilisi, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin oldu. Muhabirlerle konuşan Mnuchin, Libra’nın şu anda bulunduğu yerde, özellikle de kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetler konusunda rahat olmadığını söyledi. Mnuchin Açıklamalarında şunları söyledi:

“ABD mali sistemine girmeden önce bizi çok yüksek standartlara ikna etmek zorunda kalacaklar. […] Bu kripto para birimleri, yasadışı faaliyet ve spekülasyonlarla yönetiliyor. “

Benzer endişeler geçtiğimiz günlerde ABD Federal Reserve Başkanı Jerome Powell tarafından da dile getirildi. 

Hazırladığı tanıklıkta Marcus, Libra rezervinden sorumlu olacak İsviçreli tescilli varlık olan Libra Derneğinin, Hazine Bakanlığı Mali Suçlar İcra Ağı (FinCEN) ile para hizmetleri işi olarak kaydolmayı planladığını savunuyor. Bu nedenle, mevcut kara para aklama ve Banka Gizliliği düzenlemelerine tam olarak uyması beklenmektedir. Üstelik, Marcus ayrıca Libra’nın mevcut fiat egemen para birimleriyle rekabet etme niyetinde olmadığını da belirtti. 

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ