• BITCOIN
  358638,679
  % -0,77
 • ETHEREUM
  24716
  % 0,51
 • RIPPLE
  8.09
  % 0,50
 • BITCOIN CASH
  2149.92,684
  % 1,84
 • LITECOIN
  988.7
  % -0,10
 • BNB
  5223.19
  % 1,05
 • EOS
  22.31
  % 4,76
 • TETHER
  18.5
  % -0,13

Libra Coin Bitcoin’in Lansmanına Büyük Katkı Sağlayacak

Libra Coin Bitcoin’in Lansmanına Büyük Katkı Sağlayacak

Sosyal medya liderinin e-ticaret girişimlerini çoğaltmaya yönelik hareketleri ile Bitcoin ve kripto piyasalarına dikkat çekmeye çalışan Facebook’un yeni kripto para projesi gündeme bomba gibi giriş yaptı. Birçok kripto para analistinin öngörülerine göre, milyarlarca Facebook kullanıcısının Libra Coin Bitcoin lansmanına önemli oranda destek sağlayarak yeni bir ralli başlayacağı düşünülüyor.

Kripto para topluluğu, Facebook’un Libra ile yaptığı ortaklığın büyüklüğü açısından şaşırttı. Uber, Spotify, Visa, eBay ve Mastercard sosyal medya lideri Facebook’un listesinde yer alan sadece birkaç şirketten biri…

Libra, E-Ticaret Kanallarından Alışveriş Yapma Olanağı Sunacak

Kullanıcıların Libra’yı nasıl kazanacağına dair ayrıntılar gizli kalmasına karşılık, Facebook ilk olarak firmanın iletişim uygulamaları arasından Messenger ve WhatsApp’dan dağıtımının yapılmasını tavsiye etti. Libra’yı saklamak için kullanıcılar, Calibra isimli bir cüzdan indirecek ve Bitcoin gibi kripto paralar ile aynı şekilde işlem yapmaya devam edecek.

Dolayısıyla Libra, kullanıcılarına Facebook e-ticaret kanallarından alışveriş yapma olanağı sunacak. Diğer Facebook dışı alanlarda da bu uygulama geçerli olacak. Libra’nın henüz piyasaya çıkmadan önce çoğu alanda kullanılabilir olması nedeniyle bazı analistlere göre Libra’nın Bitcoin için boğa olma fikri meydana geldi. Bu nedenle Libra, daha önceleri hiç olmadığı kadar Bitcoin’e prestij kazandırması bekleniyor. Bu anlamda 2,6 milyar kişi Bitcoin’i öğrenmek, satın almak ve anlamak için daha fazla coinlere sıcak bakmaya başlayacak. Facebook’un Libra coin’i çıkartması ile birlikte kripto para piyasasının hacmini misli ile arttıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ