• BITCOIN/TL
  2169140,380
  % -3,76
 • ETHEREUM/TL
  114127
  % -4,37
 • RIPPLE/TL
  15.63
  % -3,38
 • BITCOIN CASH/TL
  14355.54,191
  % -5,12
 • LITECOIN/TL
  2511.19
  % -2,52
 • BNB/TL
  19633.71
  % -6,43
 • EOS/TL
  22.15
  % -3,44
 • TETHER/TL
  32.35
  % -0,42

Libra, ABD’yi Çok Rahatsız Ediyor

Libra, ABD’yi Çok Rahatsız Ediyor

Facebook’un kripto piyasasına girişiyle birlikte tartışmalar bitmek bilmiyor. ABD hükümetinin adem-i merkeziyetçi bir nakit sistemine karşı tutumu oldukça sert olduğu zaten biliniyordu. Şimdi ise Libra’ya karşı bir savaş açmış gibi davranıyorlar.

ShapeShift CEO’su Erik Voorhees Libra’ya karşı ABD’nin bu tutumu hakkında yorum yaptı:

“Bunun hükümetleri ne kadar rahatsız ettiğini görmeyi çok seviyorum. Şimdiye kadar Libra’nın duyurusu ile ilgili en iyi şey bu. ”

Bitcoin’in varlığını “tencerede kurbağa” fenomeni olarak karşılaştırarak, ABD hükümetinin mahremiyet ve düzenlemelerle ilgili endişeleri dile getirmesine rağmen, yasağın arkasındaki birincil amacın doların gelecekteki gücü üzerindeki etkisiyle ilgili olabileceğine dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde ABD’li milletvekilleri Libra endişesini dile getiren bir mektubu Facebook CEO’su Zuckerberg’e göndermişti. 

Resmi mektupta kullanıcıları korumayı ima eden milletvekillerine karşı ise Voorhees şunları söyledi:

“Onlar aslında Libra’dan hoşlanmayan insanlar için endişelenmiyorlar çünkü her birey Libra kullanıp kullanmama konusunda özgürdür. Endişe edilen şey aslında Libra’nın insanlar tarafından benimsenmesi ve kripto para piyasasının daha da büyümesi. ”

Libra projesiyle ilgili ilk görüşünün aksine Voorhees, kripto alanının genelinin büyümesine ve olgunluğuna yardımcı olacak gibi yaklaşmakta olan projeleri desteklemek gerektiğini söyledi. Ek olarak fikirlerini belirten Voorhees: Libra’nın sınır ötesi ödeme sistemi, her bir finansal kurumun sistemlerini güçlendirme ve maliyetlerini düşürme konusunda revize etmesine neden olacağını ve artık yeni dünyada bu teknolojiden kaçınmanın çok zor olduğunu düşündüğünü söyledi.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ