• BITCOIN/TL
  1120914,417
  % 1,74
 • ETHEREUM/TL
  60664
  % 0,30
 • RIPPLE/TL
  17.78
  % 0,90
 • BITCOIN CASH/TL
  6533.85,139
  % 1,48
 • LITECOIN/TL
  2081.57
  % 2,68
 • BNB/TL
  6620.54
  % 0,02
 • EOS/TL
  20
  % 1,81
 • TETHER/TL
  28.9
  % 0,04

Latin Amerika Bankaları Ripple İle Çalışmalara Başladı

Latin Amerika Bankaları Ripple İle Çalışmalara Başladı

Facebook’un Libra projesi açıklanması, tüm dünyanın gözlerini kripto para birimlerine çevirmesine neden oldu. Aynı zamanda da Ripple’ye yardım etmesine sebebiyet verdiği gözüküyor. Son bir gelişmede, Latin bankaları – Banesco Panama ve Scotiabank Şili’nin, Ripple ile sınır ötesi ödemeler için çalışma yürüttüğü bildirildi

Lupana’ya göre, Banesco Panama, Dominik Cumhuriyeti, Panama, Portekiz, Porto Riko, İspanya ve Venezuella üzerinden banka grubu arasında hızlı ve daha verimli transfer sağlayabilmek için blockchain teknolojisini kullanmayı hedefliyor.

Ripple’nin xRapid teknolojisi ile Panama’dan Peru bankasına bir transfer yapıldı. Bu, blok zinciri temelli çözümlerin maliyetleri nasıl düşürüp düşürmeyeceğini görmek için bankaların attığı önemli bir test aşamasıydı.

Banesco Panama’daki Yenilik ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Rodrigo González, transferin hızından ve izlenebilirliğinden etkilendiğini ve “size izlenebilirlik sağladığını ve doğrudan dünyanın her yerine ulaştığını” söyledi.

Türkiye’de Akbank’ında Ripple ile işbirliği yaptığını ve bunun gibi dünyada bir çok banka ile işbirliği yaptığını biliyoruz. Tüm bu olumlu haberlere ve Ripple’nin işbirlikleri genişlediği halde XRP fiyatının yükselmemesi yatırımcılarını üzse de bir çok altcoin’lerde aynı durum yaşandığı görülüyor. Bunun başlıca sebebi Bitcoin’e hücum eden yatırımcının elindeki altcoinleri satmasıdır. Fakat 2017 yılında da görüldüğü gibi Bitcoin’in çıkışından sonra altcoin’lerinde yükselmeye başlaması günümüz içinde kaçınılmazdır. Bitcoin fiyatının 11 bin doları aşmasının ardından bir süre fiyat düzeltmesi yapacağı bekleniyor. Bu süreçte ise altcoin’lere para girişi olabilir ve XRP fiyatı da yükselebilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ