• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Kuzey Kore Siber Saldırılara Her An Başlayabilir

Kuzey Kore Siber Saldırılara Her An Başlayabilir

FBI yetkilisi konferansta, ABD yaptırımlarının Kuzey Kore’yi kripto paraları da barındıran siber saldırıları gerçekleştirmeye yönelttiğini dile getirdi. Yapılan bazı yorumlar 30 Mayıs tarihinde Güney Kore’de İngilizce yayın yapmakta olan bir haber kanalı olan Kore Herald tarafından paylaşıldı.

ABD Düşünce Kuruluşu, geçtiğimiz günlerde çok önemli bir organizasyon düzenledi. Organizasyona FBI Siber Güvenlik Müdür Yardımcısı da katıldı. Burada çok önemli açıklamalarda bulunan Tonya Ugoretz, yapılan finansal bazı baskıların Kuzey Koreli devlet liderlerini siber suçlara doğru yönelttiğinin altını çizdi.

Onlarca Kripto Para Saldırılarının Arkasında Kuzey Kore Hackerlerı Bulunuyor

Son yıllarda Pyongyang’ın kripto para fidye yazılımı ile hırsızlığı barındıran çoğu büyük ve önemli kampanyanın arkasında Kuzey Kore’nin olduğu tahmin ediliyor. 2017 yılının WannaCry’ı gibi küresel saldırılardan Güney Kore ile yakın bazı ülkelerdeki borsalara hedef alan hamlelere kadar gidiyor.

Ugoretz yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; ‘’Yaptırımların önemli seviyede ekonomik etkisi bulunuyor. Dolayısıyla siber saldırılar kripto para madenciliği ya da banka hırsızlığı gibi para kazanmanın bir başka yöntemi’’ diye belirtti.

Amerika Ulusal İstihbarat Teşkilatı altında yer alan Siber Tehdit İstihbarat Entegrasyon Merkezi direktörü olan Erin Joe, FBI’ın kripto parayla alakalı saldırıların engellenmesine yöneldiği açıklandı. Kore Herald, ‘’FBI’da ve devletin bazı kurumları, kötü amaçla kullanılmakta olan kripto paraları engellemenin bazı yöntemlerini aramaya başladı’’ ifadelerini kullandı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ