• BITCOIN/TL
  1948551,205
  % -0,30
 • ETHEREUM/TL
  108071
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  20.06
  % 1,32
 • BITCOIN CASH/TL
  15718.06,221
  % 24,29
 • LITECOIN/TL
  2927.14
  % 3,25
 • BNB/TL
  12930.44
  % -0,02
 • EOS/TL
  33.68
  % 4,92
 • TETHER/TL
  31.41
  % -0,03

KuCoin Rusya Piyasasına Giriyor

KuCoin Rusya Piyasasına Giriyor

Beş milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia eden bir bitcoin borsası, Rusya kullanıcılarına kendi para cinsinden para yatırmaya izin vermek için bir anlaşma yaptı.

“KuCoin kullanıcıları artık PayMIR’ı seçerek ‘Kredi Kartı ile Satın Al’ sayfasında USDT satın almak için RUBLE kullanabilirler”

PayMIR, Moskova’da bulunan Rusya’da iyi bilinen bir para transfer sağlayıcısı olarak tanımlanmaktadır. (Paypal gibi)

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, şunları ekledi: “Uzun süredir nakit paradan kriptoya geçmek oldukça karmaşık bir süreçti.”

“Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen yeni kullanıcılar için de büyük bir engel. PayMIR ile partnerlik kurmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz ve PayMIR Core sistemi sayesinde artık Rus kullanıcılarına daha sorunsuz bir deneyim sunabiliyoruz. Bu aynı zamanda KuCoin’in küresel piyasa genişlemesinde önemli bir adım. ”

KuCoin, IDG Capital ve Matrix Partners’dan 20 milyon dolar topladıklarını söyledi. IDG Capital, merkezi Pekin’de bulunan bir girişim fonudur, yani bu çok yeni borsa görünürde yükseliyor gibi görünmektedir.

Rusya Kripto-Sanayi ve Blockchain Birliği’ne göre, Rusya’da yaklaşık iki milyon kripto yatırımcısı var.

Kriptoları yasadışı hale getiren bir yasa ve hapis cezası almaları ya da satmaları önerildikten sonra parlamentolarındaki gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Rusya’da hükümet’in kripto para konusunda sert tutumu olduğu dikkat çekiyor.

“Adalet Bakanlığı bu durumu eleştiren tek kurum değil. Örneğin, İletişim Bakanlığı sadece kripto para birimlerinin değil, aynı zamanda sadakat programlarının, kitle fonlaması ve yardım programlarının da yasağın altına girebileceği tehlikesini görüyor.

Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı, dijital paralarla yapılan operasyonlar ülkeden zorla çıkarılırsa Rus ekonomisinin zarar görmesinden endişe duyuyor.

Rus parlamentosu artık çok daha büyük bir finansal tasarının parçası olan tasarının bu bölümünü geri çekiyor, çünkü çok tartışmalı olduğunu söylüyorlar, ancak işletmeler tasarının diğer finansal yönlerini istiyorlar, böylece oraya ilerlemek istiyorlar.

Sonunda parlamentoları sadece kripto faturasını tartışabilir, ancak şimdilik Ruslar genellikle kripto ticareti yapmakta özgürler ve KuCoin’in piyasaya girişiyle bunu yapmak için daha kolay bir yol sağlanmış oldu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ