• BITCOIN/TL
  1096671,245
  % 2,39
 • ETHEREUM/TL
  59548
  % 1,90
 • RIPPLE/TL
  17.67
  % 1,46
 • BITCOIN CASH/TL
  6460.75,527
  % -0,68
 • LITECOIN/TL
  2020.13
  % 1,33
 • BNB/TL
  6677.9
  % 1,73
 • EOS/TL
  19.66
  % 0,71
 • TETHER/TL
  28.93
  % -0,01

Küba, Kripto Para Kullanımı İçin Çalışma Başlattı

Küba, Kripto Para Kullanımı İçin Çalışma Başlattı

Kübra hükümeti uzun bir süredir ABD’nin yaptırımlarıyla mücadele veriyor. Kripto paraları daha doğrusu kripto teknolojisini ise Küba hükümeti, kurtarıcı olarak görüyor.

Ülkenin Komünist hükümeti geçenlerde ekonomisini onarmak için kripto paralarla ilgili bir çalışma başlattığını açıkladı. Amerikan yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan ülkenin ihracatında da oldukça düşüş görülüyor. Tüm bu sıkıntıları aşmak ve ekonomiyi düze çıkarmak isteyen hükümet böyle bir adım atmış durumda. Bu yeni girişim, ülkenin lideri Miguel Diaz-Canel tarafından yayınlanan bir TV yayınında kamuoyuna duyurulmuştu. Hükümet, bu yeni proje ile önemli ekonomik reformlar gerçekleştirirken, nüfusun önemli bir kısmından da ekstra vergi elde etmeyi amaçlıyor.

Uluslararası kripto para kullanımını araştırdıklarını söyleyen Ekonomi Bakanı Alejandro Gil Fernandez, bu konuda akademisyenlerle çalıştığını da belirtti.

Kripto para teknolojisini kullanarak kamudaki maliyetleri düşürmeyi ve geliştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Ekonomi bakanı Fernandez, sert sosyalist politikaların bir kısmından da vazgeçebileceklerini vurguladı.

Dünya’da ekonomik sıkıntı içerisindeki devletlerin son zamanlarda kripto paralara ve blockchain teknolojisine yöneldiğini görülüyor. ABD’nin en çok yaptırım uyguladığı Venezuela’nın yaşadığı sıkıntılar ve kripto paraya yönelimi herkes tarafından biliniyor. Yeni dünyada kripto paralar ülkelerin ekonomik sıkıntısı çektiği dönemlerde sığındığı bir liman haline geliyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ