• BITCOIN/TL
  2081573,557
  % -0,52
 • ETHEREUM/TL
  102138
  % 2,00
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % 0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  16530.43,304
  % 3,17
 • LITECOIN/TL
  2545.44
  % -0,72
 • BNB/TL
  18185.87
  % 1,28
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.41
  % 0,05

Kriz Anında İnsanlar Bitcoin’e Sığınıyorlar

Kriz Anında İnsanlar Bitcoin’e Sığınıyorlar

Grayscale Investments’in yaptığı araştırmalar doğrultusunda kripto para birimi Bitcoin, küresel likidite krizleri esnasında kişilerin ilk başvurdukları yöntemler arasında yer alıyor. Kripto para yöneticilerinden biri olan Grayscale, birkaç gün önce Bitcoin’in işleyişi ile alakalı olarak yeni bir bildirim yayınladı. Açıklanan rapora göre, kripto para birimi Bitcoin’in küresel finans alanında büyük bir etkisinin olduğunu belirtti.

Grayscale Investmenst’in birçok uzmanı, Bitcoin para biriminin küresel likidite problemleri esnasında önemli oranda işlevinin olduğunu ve kişilerin bu gibi durumlar karşısında ilk olarak Bitcoin’e sığınacaklarının altını çizdi. Birçok uzman, yaşanabilecek bu durumu iyi bir şekilde anlatabilmek için birçok çalışmaya da imza attılar.

Uzmanların Bitcoin Hakkındaki Araştırmaları

İngiltere’de gerçekleştirilen Brexit oylaması bu örneklerde ilk sırada bulunuyor. Ülkede yapılan referandumun ardından AB’den ayrılma kararı alındı. Daha sonra İngiliz Sterlini ile Euro, hızlı bir düşüşe geçti. Bunun en büyük nedeni piyasaların ülkede alınmış olan karara verdiği tepki olarak vurgulandı.

Grayscale araştırmacıları bu durumun gerçekleştiği esnada birçok insan Bitcoin para birimine geçmeye çalışıyordu. Euro’nun değer kaybetmeye başlaması ile birlikte kripto para birimi Bitcoin’in ticaret hacmi %7,1 oranında artış sağladı.  Uzmanlara göre elde edilen bu veriler doğrultusunda Bitcoin’in küresel finans dünyasına etki gösterecek şekilde olaylar ile direkt olarak bir ilişkisi bulunuyor. Dahası uzmanlar, kripto para birimi Bitcoin’in böyle durumlarda en güvenilir yatırım şekli olduğunun da altını çizdiler.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ