• BITCOIN/TL
  2185203,346
  % -0,25
 • ETHEREUM/TL
  114789
  % 1,39
 • RIPPLE/TL
  15.61
  % -0,88
 • BITCOIN CASH/TL
  14310.69,266
  % -0,93
 • LITECOIN/TL
  2602.07
  % 1,84
 • BNB/TL
  19873.21
  % 1,16
 • EOS/TL
  22.32
  % 0,14
 • TETHER/TL
  32.67
  % 1,05

Kripto Şirketi Circle, Mobil Uygulaması Circle Pay’ı Durduruyor

Kripto Şirketi Circle, Mobil Uygulaması Circle Pay’ı Durduruyor

Boston merkezli kripto şirketi Circle, mobil uygulamaları Circle Pay’i durduracaklarını açıkladı. Bu haber platform kullanıcılarının çoğunu üzdü. Circle şirketinin 13 Haziran günü yayınladığı blog yazısı aracılığıyla hizmetin 30 Eylül’den itibaren durdurulacağını doğruladı. Firmanın dikkatini başka bir işletmeye kaydırdığı tahmin ediliyor.

Ayrıca uygulamada hala parası olan kişilerin paralarını alabilecekleri açıklandı, ancak 8 Temmuz’dan itibaren uygulama herhangi bir miktarda para yatırmaya izin vermeyecek. 31 Temmuz’dan sonra uygulamada kalacak tüm fonlar müşterilerin banka hesabına geri gönderilecektir. Circle Pay, kullanıcının standart ödeme uygulaması Square’s Cash ve Venmo gibi para göndermesini ve kabul etmesini sağlıyordu.

Eleştirmenler, uygulamanın pazarda önemli bir yer elde etmek için uğraştığını ve kapanmasının ardındaki muhtemel sebepin bu olduğunu söylüyorlar. Ancak şirketin sözcüsü Josh Hawkins, popüler bir uygulama olduğunu ve önemli bir büyüme kaydettiğini ve başarısız olamayacağını söyledi. İndirilen uygulamaların istatistiklerine göre, Circle Pay 121. sırada, Venmo ve Square’s Cash ise ikinci konumda.

Sözcüye göre, şirket dikkatini cüzdan servislerine yoğunlaştırıyor ve istikrarlı para kazanmaya dikkat ediyor. Ayrıca şirketin, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre sunmak için ücretsiz küresel ödeme işlemine başlamak istediğini de belirtti. Bu nedenle, yeni geçiş için, şirketin dikkatli bir şekilde adımlar atması gerekiyor.

Circle Pay dışında, şirket kripto para biriminin farklı alanlarında faaliyet gösteriyor, bunun en büyük örneği de Circle’ye ait olan kripto para borsası Poloniex’tir.Bunun yanı sıra şirketin bir OTC Masası ve bir güvenlik platformu bulunuyor. Son zamanlarda standart bir ticaret sistemi olan SeedInvest’i de ele geçirdi. Bazı söylentiler ayrıca şirketin bankacılık sektöründe de lisans aradığını söylüyor.

Şirket son zamanlarda ABD’nin düzenleyici yasalarını belirterek 30 personeli işten çıkardı. Daha önce, firma yeni girişimlere yatırım yapmadan önce birkaç gün durmayı planlıyordu.

Şirket 2013 yılında, kripto ödemesini meraklıları için kolaylaştırmayı hedefleyen bir vizyonla ortaya çıkmıştır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ