• BITCOIN/TL
  2166133,188
  % -0,96
 • ETHEREUM/TL
  114237
  % -4,04
 • RIPPLE/TL
  16.44
  % 2,39
 • BITCOIN CASH/TL
  13587.81,473
  % -3,13
 • LITECOIN/TL
  2490.12
  % -3,97
 • BNB/TL
  19660.83
  % -2,00
 • EOS/TL
  19.82
  % -7,82
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,12

Kripto Paralar Yeni Dünya İçin Önemli

Kripto Paralar Yeni Dünya İçin Önemli

Kripto para birimi piyasası, finans ve teknoloji normlarını bozabilecek kapasitede olduğu için bir çok hükümet ve finans şirketi tarafından tehdit olarak görüşmüştür. Bitcoin [BTC] ‘nin piyasaya sürülmesinden on yıl sonra, bu algı çoğunlukla yıkıldı ve bir çok kurumsal şirket blockchain kullanmaya başladı.

G20 üyesi ülkeler tarafından yapılan son zirvede, özellikle de aynı şekilde Maliye Bakanlıkları ve Merkez Bankası yöneticileri, yukarıdaki iddiaya itiraz ettiler. Japonya’da düzenlenen 2019 Osaka zirvesi, küresel finans ve teknolojinin kesişimindeki bir dizi konuya odaklandı ve “kripto varlıkları” üzerinde duruldu.

Toplantıda kripto para endüstrisinin ve bu teknolojinin mevcut finansal sisteme zarar değil aksine yarar getireceği belirtildi. Ancak kripto paralar konusunda; AML yönergelerine ve CFT gerekliliklerine dikkat etmenin çok önemli olduğu belirtildi.

Kripto paralar hakkında G20 raporunda şunlar söylendi;

“Temel şifreleme varlıklarını içeren teknolojik yenilikler, finansal sisteme ve daha geniş ekonomiye önemli faydalar sağlayabilir. Kripto varlıkları bu noktada küresel finansal istikrar için bir tehdit oluşturmazken, tüketici ve yatırımcı koruması, kara para aklama (AML) ve terör finansmanı (CFT) ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere risklere karşı duyarlı olmaya devam ediyoruz. ”

Osaka 2019 Zirvesi’ndeki önemli katılımcılardan biri ise ülkenin kripto para birimleri konusundaki tutumunu şekillendirmede önemli bir yönetici olan Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman idi. Kripto para borsası Kurucusu WazirX’in kurucusu olan Nischal Shetty, Sitharaman’ın katılımı ve aynı zamanda katılımcıların aynı zamanda mali temsilcilerinin ortak tutumu tarafından memnuniyetle karşılandı.

Maliye Bakanı ve Hindistan Başbakanı’nın diğer bir mesajında ise, Kripto paraların yasaklanmasının kara para aklamayı çözmeyeceğini ve aksine bu yasakların ters bir etkisi olabileceği ve artan likidite nedeniyle aynı durumun daha fazla olmasına yol açacağı söylendi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ