• BITCOIN/TL
  2113245,563
  % 3,05
 • ETHEREUM/TL
  117737
  % 6,60
 • RIPPLE/TL
  20.41
  % -0,10
 • BITCOIN CASH/TL
  14180.13,102
  % -2,62
 • LITECOIN/TL
  2845.9
  % 0,34
 • BNB/TL
  13290.09
  % 0,60
 • EOS/TL
  35.42
  % 3,09
 • TETHER/TL
  31.62
  % 0,34

Kripto Paralar İçin Yeni Bir FUD Dalgası Gelebilir

Kripto Paralar İçin Yeni Bir FUD Dalgası Gelebilir

Wall Street emektarı Caitlin Long, Bitcoin ekosistemindeki bir sonraki büyük FUD’nin fidye yazılımı saldırıları şeklinde gelebileceğini ve bu saldırılara karşı koymak için daha fazla düzenlemenin gerekli olduğunu söyledi. Long’un tahmini, Michael Saylor ve Elon Musk’un ESG hedeflerine ulaşmaktan sorumlu olacak bir Bitcoin madencilik konseyi kurulmasını önermek için el ele vermelerinin ardından geldi.

Long, Bitcoin madenciliğinin geleceğini tartışmak için iki milyarder arasındaki toplantıyı en yüksek FUD olarak görünüyor.

 

Bitcoin topluluğu, Musk ile Kuzey Amerika’daki madenciler arasında kapalı kapılar ardındaki görüşmesinden memnun değil. Bitcoin ağının merkezi olmadığı gerçeği, bu kapalı kapı ardında yapılan toplantılar yalnızca FUD’leri yayar. Bir kullanıcı Twitter’da şunları yazdı:

Bitcoin Madencilik Konseyi Fikri Neden Kötü?

Bitcoin ağında yapılan herhangi bir değişiklik, seçilmiş bir azınlığın tekeli olamaz ve bu, birisinin Bitcoin ağına ilk katılıp daha sonra topluluğun karar alma sürecine müdahale etmeye çalıştığı ilk sefer değildir. Bunlardan en önemlisi, blok boyutunu artırarak ve madencilik süresini azaltarak Bitcoin ağını ölçeklendirmeyi öneren Roger Ver’dir ve hepimiz buna ne olduğunu biliyoruz. Musk, bu bağlamda Ver’den farklı değil çünkü sadece bitcoin’in FUD’sinin çevre için kötü olduğunu yaymakla kalmadı, şimdi de bir madencilik konseyi oluşturarak karar alma sürecini merkezileştirmeye çalışıyor.

Musk, Bitcoin’de madencilik merkezileştirme teorisini yaymak için çok çaba sarf ederken, gerçek bitcoinciler madencilerin ağ kullanıcılarının yaptığı kaderi kontrol etmediğinin farkındadır. Uzun zamandır, Bitcoin geliştiricilerinin ağ ile ilgili herhangi bir değişiklik talep eden 2016 vaadine işaret ederek, her zaman kamuya açık olarak tartışılmalıdır.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ