• BITCOIN/TL
  2167772,683
  % -0,16
 • ETHEREUM/TL
  115783
  % -0,36
 • RIPPLE/TL
  16.38
  % 1,65
 • BITCOIN CASH/TL
  13743.65,655
  % -2,42
 • LITECOIN/TL
  2552.63
  % -1,99
 • BNB/TL
  19708.58
  % -0,35
 • EOS/TL
  20.7
  % -4,02
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,31

Kripto Para Piyasasında Bir İlk

Kripto Para Piyasasında Bir İlk

Bu başlığı görünce birçoğunuz merak etmeye başladı bile acaba Nedir bu ilk olan diye. Artık ülkemizde neredeyse kripto para piyasasını bilmeyen kalmadı, normal bist100 borsamız nasılsa kripto para borsası da aynı derecede bilinmeye başlandı  ve ülkemizde günde 100 milyon doları aşkın kripto para işlemi oluyor. Dünya çapında ise kripto paralarda ülkelerin normal borsalarının çok çok üstünde işlemler oluyor. Bu işlemler son günlerde günlük 100 Milyar dolar gibi devasa bir rakama ulaşmış durumda.

Kripto piyasası özellikle son 3 yılda hızla büyürken ortaya piyasanın geleceğine dair tahminlerde bulunanlarda çıktı. Kimisi bu piyasayı geleceğin tek yatırım ve mübadele aracı olarak görürken kimisi de bir “balon” olarak nitelendirmekten çekinmedi. Fakat ne söylenirse söylensin tabuları yıkan bir Bitcoin var karşımızda. Balon dendikçe her seferinde bu söylemlere karşı yeni rekorlara koşarak şaşırttı insanları.

Tabi bu piyasa bu kadar süratli bir şekilde büyürken beraberinde piyasanın içerisinde yer almak isteyen oyuncuları ve yatırımcıları da ortaya çıkardı. Elbette ki, bu piyasada bir takım özellikleri itibariyle yatırımcılara kolaylık sağlamaya çalışan ve fark yaratan oyuncular her zaman bir adım önde olacak.

İşte bu farklılığı ortaya koymaya çalışan platformlardan biri de bitci.com.

Bitci.com şimdi kendi sitesinde kullanıcılarına kripto para piyasasında ilk ve tek olan ‘kar-zarar grafiklerini’ sunuyor.

Peki nedir kar-zarar grafikleri? Kullanıcıya sağladığı kolaylık nedir?

Kripto para piyasası henüz yeni bir piyasa olduğu için bazen  problemlerle de karşı karşıya kalınabiliyor. Bu problemlerden en önemlisi kripto para alım satımı gerçekleştirilirken sistemin ne kadara alım yapıldığını, ne kadar kar ve zarar elde edildiğini göstermemesi. Bu açıdan hesapların doğru bir şekilde takip edilip portföyde ne tutarda işlem yapıldığının sunulmaması ciddi bir sorun olarak karşımızda duruyor. İşte bitci.com’un kripto para piyasasında ilk ve tek olarak kullanıcılarına sunduğu kar-zarar grafikleri bahsini ettiğimiz sorunu tamamen ortadan kaldırmış durumda.

Şöyle ki;

Bilindiği üzere kripto para piyasasına ilk defa giren yatırımcılar genelde tek bir çeşit kripto parayı almak için piyasaya giriyor. İlk etapta  herhangi bir sorun bulunmuyor. Zira böylesi hamleleri hesaplamak oldukça  kolay. Ancak bir zaman geçtikten sonra farklı zaman dilimlerinde farklı coin’ler alınıp satılmaya başlıyor ve portföy genişledikçe genişliyor.  Tam da bu noktada yatırımcıların aklına ister istemez “Coin kar-zarar hesabını nasıl daha iyi tutarım ve sahip olduğum coin’leri nasıl anlık takip edebilirim” şeklinde bir soru gelebiliyor.

Bitci.com tarafından kullanıcılara sunulan kar-zarar grafikleri ile bu önemli ihtiyaç karşılanıyor. Üstelik iki farklı bilgi ile bu sağlanıyor:

 • gerçekleşmiş kar/zarar
 • gerçekleşmemiş kar-zarar

Bu özellikleri tek tek açıklayalım:

Gerçekleşmiş kar-zarar: Örneğin bir coin satın aldınız ve bununla kripto para piyasasına yatırım yapıyorsunuz. Ancak aynı coin’i mesela 3 aylık süre zarfında 3 parça veya daha fazla parça halinde farklı fiyatlardan aldınız. Bitci.com’da bulunan kar-zarar grafikleri sayesinde ne kadar miktarda kar elde ettiğinizi veya zararınızın toplamının ne olduğunu hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan Bitci.com’daki kasanızda gerçekleşmiş kar/zarar bölümünde TL ve yüzde olarak işlenir. Böylelikle de geçmiş işlemlerinizde yaptığınız hamlelerde elde ettiğiniz kar-zarar miktarı ve yüzdesini anlık olarak görebilirsiniz.

Gerçekleşmemiş kar-zarar: Diyelim ki bir coin aldınız. Ve bu coinde hiç satış işlemi gerçekleştirmediniz ya da sadece belirli bir kısmını sattınız. İşte bitci.com’daki kasa bölümünde gerçekleşmemiş kar-zarar alanında, elinizdeki bu coini bugün satarsanız karınızın ne kadar olduğunu veya zararınızın toplam tutarını anlık olarak görebilir yatırım kararınızı daha sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.

bitci.com’un kripto para piyasasında ilk ve tek olarak kullanıcılarına sunduğu bu özellik sayesinde 3.parti uygulamalara gerek kalmadan hem varlıklarınızın değişen paritelere göre anlık değerini, hem de yaptığınız işlemlerdeki kar-zarar toplamlarınızı tek bir ekranda görme ayrıcalığına sahip olacaksınız. Üstelik tüm bu işlemlerinizi son güvenlik teknoloji önlemleriyle korunan bir platformda yapmış olacaksınız.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Coinhaberlerim, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Coinhaberlerim, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ