• BITCOIN/TL
  2168806,520
  % -0,27
 • ETHEREUM/TL
  113671
  % 0,65
 • RIPPLE/TL
  15.58
  % -0,98
 • BITCOIN CASH/TL
  14095.81,232
  % -2,60
 • LITECOIN/TL
  2590.21
  % 2,68
 • BNB/TL
  19562.16
  % -0,23
 • EOS/TL
  22.04
  % -1,32
 • TETHER/TL
  32.5
  % 0,64

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Kripto Para Piyasası Toparlanıyor

Nisan ayının başında yaşanan hızlı yükseliş sonrası önce yatay seyreden daha sonra düşüş yaşayan kripto paralar son günlerde sessizce toparlanmaya başlıyor.

Nisan ayının başında yaşanan hızlı yükseliş sonrasında birçok yatırımcı bunun yeni bir boğa koşusunun işaretleri olarak görmüştü. Kripto para piyasası uzmanları yaptığı yorumlarda başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralarda çok büyük oranda yükselişler olacağını ifade ediyorlardı. Bazıları ise bitcoin için 20.000 dolar seviyelerini bile telaffuz etmişti. Fakat yaşanan bu hızlı yükselişin devamının gelmediği görülüyor. İlk başlarda yatay seyreden piyasalar daha sonra bir miktar eksiye dönmüştür.

Fakat son günlerde tekrar kripto para piyasasında hareketlenmelerin görüldüğü ve coinlerin yönünü yukarı seviyeye çevirdiği görülüyor. Bu anlamda yatırımcılar ise karar vermekte oldukça zorlanıyor. Kimleri bu yaşananların boğa koşusu öncesinde fırtına öncesiz sessizlik olarak görürken bazı uzmanlar ise Bitcoin’in tekrar 3 bin dolar seviyelerine geri çekilebileceğini ifade ediyorlar.

Bitcoin Direnç Noktasını Aşarsa Yükseliş Devam Edebilir

Kripto para piyasasında genel eğilim ise yükseliş trendini Bitcoin’in belirleyeceği ifade ediliyor. İlk olarak Bitcoin için kritik direnç noktası olarak 5600 bandı olarak tahmin ediliyor. Burada psikolojik de bir direncin bulunduğunu ifade eden kripto para uzmanları bu direnci aşılması halinde ise Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde 6 bin dolar bandına çıkacağı ön görülüyor. Bu artış ile birlikte diğer kripto paralarda da aynı yönde bir hareketlenme yaşanacağı vurgulanıyor.

Kripto para uzmanlarının en çok umutlandıran gelime ise kripto para piyasasının görünümüm ve eğiliminin boğa piyasasını gösterdiği ifade ediliyor. Bilindiği gibi boğa piyasasının hakim olduğu anlarda kripto paralar tüm direnç seviyelerini rahatlıkla kırarak uzun soluklu bir yükseliş eğilimi sergiliyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ