• BITCOIN
  341126,183
  % 1,92
 • ETHEREUM
  18293.72
  % 0,71
 • RIPPLE
  5.55
  % 2,17
 • BITCOIN CASH
  1750.35,680
  % 1,35
 • LITECOIN
  920.27
  % 4,38
 • BNB
  3771.9
  % 3,87
 • EOS
  15.78
  % 2,37
 • TETHER
  16.69
  % 0,04

Kripto Para Borsası CoinDCX, ABD’li Şirketten Yatırım Aldı

Kripto Para Borsası CoinDCX, ABD’li Şirketten Yatırım Aldı

Hindistan-Mumbai merkezli kripto para alım satım platformu CoinDCX, ABD merkezli özel sermaye şirketi Bain Capital’in başlangıç ​​yatırım bölümü olan Bain Capital Ventures’ten yeni yatırımlar aldı. CoinDCX, çeşitli kripto paralar ile alım satım ve 5x kaldıraçlı işlem yapılabilen bir kripto para borsası.

Hindistan’da kripto para ticareti hükümetin kararları sonucunda zor bir hal almış durumda. Hükümet, pazarda karışıklık yaratarak konuyla ilgili ciddi bir tavır sergiliyor. Nisan 2018’de, Hindistan Merkez Bankası bir genelge yayınlayarak tüm bankalardan kripto para birimlerine ve ilgili faaliyetlere hizmet vermeyi durdurmalarını istedi. Daha sonra, ülkedeki tüm bankalar, geçen yıl haziran ayından itibaren kripto para birimi alım satım işlemlerini gerçekleştirmeyi bırakarak birkaç kripto şirketini işlemleri durdurmaya zorladı.

Geçen yıl ekim ayında Hindistan’ın ilk Bitcoin ATM’si Bangalore’da kuruldu. Ancak, altı gün içinde hükümet yetkilileri ATM’yi kaldırttı ve sahipleri tutuklandı.

Hindistan’da kripto paralar için yeni bir başlangıç yapan CoinDCX borsası oldukça cesaret verici. CoinDCX’in ülke genelinde 50.000’den fazla aktif kullanıcısı var ve günlük hacimlerde ortalama 1 milyon dolar olduğu iddia ediyor. CoinDCX kurucu ortağı Sumit Gupta, firmanın fonlarını teknik altyapısını güçlendirmek ve yeni ürünler sunmak için kullanacağını belirtti. Başlangıç, yatırımcılara dijital varlıklarını takas etmek için eksiksiz bir finansal araç seti sağlayan bir platform olmak istiyor.

Kripto paraların dünya genelinde artmasına rağmen, dijital varlıklarla ilgili girişimler Hindistan’da, özellikle düzenleyici belirsizlikler nedeniyle çok azdır. Kripto para birimlerindeki insanlar RBI’nin Yüksek Mahkeme’deki dijital varlıklar üzerindeki yasağı ile mücadele ediyor olabilirler. 25 Şubat’ta Mahkeme, hükümeti ülkedeki kripto para birimleri hakkında yönetmelik taslağını düzenlemesi için yönlendirmişti.

[ilgiliicerik icerik_id=”599″]

Hükümet doğru yönde somut adımlar atarken CoinDCX kurucusu Neeraj Khandelwal; “Kitleler için güvenli, profesyonel ve ölçeklenebilir bir kripto ürünleri üretmeye devam edecek” dedi. Kripto paralar için hükümetin yaptığı düzenlemelerin çok yakında biteceğini bekledikleri için Hindistan’daki kripto alanına yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu düşünüyor.

Boston merkezli özel sermaye şirketi Bain Capital Ventures, dünya çapında 100’den fazla girişimciye yatırım yaptı. Yatırımlarının en dikkat çekeni profesyonel sosyal ağ LinkedIn ve anket platformu Survey Monkey.

Kripto pazarı, 2018 boyunca market değerinin %90’ını kaybettiği biliniyor. En büyük kripto para olan Bitcoin ayrıca, Aralık 2017’de 19.700 $’ın üzerine çıkarak zirveye ulaşmıştı ve ardından süren 6 aylık keskin düşüş ile piyasa derin zarara uğradı.

Dünya genelinde kripto para birimi borsaları ve diğer işlem platformları ile ilgili düzenlemeler sıkılaştırılmaktadır. Özellikle, yakın tarihli QuadrigaCX debacle’ından sonra, devlet memuru, sektör için düzenlemeler yaparken ekstra çaba sarf ediyor.
RBI genelgesi tarafından getirilen yasaklama nedeniyle, Hindistan’daki WazirX, CoinRecoil ve Unocoin gibi birçok kripto para birimi şirketi ciddi şekilde etkilendi.

Ancak, senaryo kripto para oyununun bitmediğini gösteriyor. IBM, Vodafone, Microsoft ve Intel gibi birçok şirket, hepsi kripto – blockchain alanında işler yapmaya başladı. Ödeme devi VISA  geçtiğimiz günlerde sanal paraları barındırmak için platformunu küresel olarak bütünleştireceğini belirtti. JPMorgan, kendi stabil kripto para birimini başlatan ilk Amerikan bankası oldu ve bunu Amerika Birleşik Devletleri’nde yapan ilk banka oldu.

Dünyadaki çoğu kripto para borsaları, yeni kullanıcıları çekmek için sahte işlem hacimleri oluşturmakla suçlanıyor. Bu, Hindistan hükümetinin henüz somut bir adım atmamasının nedenlerinden biri.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ