• BITCOIN
  327220,456
  % 9,05
 • ETHEREUM
  21178
  % 5,72
 • RIPPLE
  7.41
  % 5,46
 • BITCOIN CASH
  5150.79,393
  % 4,99
 • LITECOIN
  1437.76
  % 5,39
 • BINANCE COIN
  3073.71
  % 6,28
 • EOS
  42.7
  % 4,80
 • TETHER
  8.41
  % -0,22

Kripto Para Borsası Binance’de Kesinti Yaşandı

Kripto Para Borsası Binance’de Kesinti Yaşandı

Birkaç saat önce Bitcoin borsası Binance işlemlerinde kısa süreli bir kesinti meydana geldi. Site, 1 saatten az bakım sürecine girse de bazı kullanıcılar işlemlere basitçe ara veriliyor olmasından korku duyduklarını dile getirdiler. Konu hakkında Binance’den yapılan açıklama şu şekildedir;

‘’Sistemde bir disk arızası tespit edildi. Yaşanacak veri kaybı ya da bozulmaların önüne geçmek için kapatılmaya karar verildi. Bakım esnasındaki süreç ile alakalı olarak düzenli bir şekilde güncellemeler gerçekleştirilecektir’’ diye duyuruldu.

Kesintinin üzerinden yalnızca birkaç saat geçmesinin ardından tüm işlemler normale dönerek ticari faaliyetler devam etti. Sorunun acil olarak çözüme ulaşmasına karşılık bazı kullanıcılar tarafından hala işlemlerin yapılamadığına dair açıklamalar geldi. Hatta bu nedenle bazı kayıpların yaşandığı da belirtildi. Birçok kullanıcı, Binance sisteminin çok fazla kırılgan olduğu konusunda endişe duyduklarını açıkladı.

Bütün Göstergeler Borsanın Yeniden İşlediğini Gösteriyor

Kripto para dünyasında yer alan sıkı takipçiler, buna benzer kesintilerin rahatsızlık yarattığının altını çizdi. Elbette ki her seferinde meydana gelen kesintiler acaba hack olayı mı yaşanıyor? Sorusunu akıllara getiriyor. Dolayısıyla işlemlerde aksamaların meydana gelmesi demek yatırımcıların kısa süre için kar elde edememesi demektir.

Ancak bu durumun herhangi bir hack olayı ile alakası bulunmuyor. Sadece Binance sistemi kısa süreliğine bakım çalışmasına girmiş bulunuyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.