• BITCOIN/TL
  2170307,573
  % 0,15
 • ETHEREUM/TL
  116919
  % 0,21
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % 0,25
 • BITCOIN CASH/TL
  13821.76,358
  % -2,00
 • LITECOIN/TL
  2550.46
  % -1,91
 • BNB/TL
  19800.82
  % -0,16
 • EOS/TL
  21.06
  % -2,70
 • TETHER/TL
  32.69
  % -0,10

Kripto Para Borsası ABCC, Cosmos Ağını Destekliyor ve ATOM’u Listeliyor

Kripto Para Borsası ABCC, Cosmos Ağını Destekliyor ve ATOM’u Listeliyor

Bir kripto para borsası olan ABCC , ATOM / USDT işlem çiftini Singapur merkezli borsada işlem yapabilen kullanıcılar için 21 Mart 2019’da listeledi. Tendermint ve Cosmos SDK’yı Cosmos merkezinin aracı olarak kullanan bu proje, 2017 yılında ICO’dan bu yana kripto topluluğu tarafından yakından izlendi.

5 yıl süren yenilikçi teknolojisiyle Cosmos projesi, tüm Blockchainleri’i tek bir ağda birbirine bağlayan “Blockchain İnterneti” olma potansiyeline sahip. ABCC Borsası bu fırsat penceresini platformlarının yaklaşmaya başlamadan hemen önce ATOM’u listeleyerek bir fırsat elde etmeye çalıştı. ATOM, Cosmos hub’ının yerel belirleyici simgesidir, tüm Blockchain’lerin bağlanacağı temel Blockchain’dir. Cosmos ağına daha fazla Blockchain katıldıkça, ATOM Coin‘e olan talebin artması bekleniyor.

Cosmos projesi kullanıcı dostu, ölçeklenebilir ve farklı Blockchainler arasındaki iletişimi kolaylaştıran bir ekosistem yaratmayı amaçlamaktadır. Cosmos, bu vizyona ulaşmak için, Tendermint , Cosmos SDK ve IBC (Interblockchain İletişim Protokolü) gibi açık kaynak araçları yarattı. Bu araçlar sayesinde, geliştiriciler mevcut modülleri sıfırdan uygulama yapmadan kullanabilirler. Dahası, geliştiriciler istedikleri herhangi bir programlama dilinde kod yazarak, daha geniş bir geliştirici havuzu için platformlar oluşturacak kapıları açabilirler.

Geliştirici dostu olmaya ek olarak, Cosmos’un temel amacı, ölçeklendirilen birlikte çalışabilir bir Blockchain ekosistem inşa etmektir. Bunun için IBC, iki farklı Blockchain’i birbirine bağlamak için kullanılır. Hub ve bölge sistemi, hızlı işlem hızlarını korurken ağı ölçeklendirmek için uygulanmaktadır. Bu, bir bölgenin (bağımsız Blockchain) yalnızca merkezi bir göbeğe bağlanarak başka bir bölgeye bağlanmasını sağlar.

[ilgiliicerik icerik_id=”565″]

Cosmos Projesinin Coin’i ATOM

Cosmos platformu, ATOM Coin‘i yerel esnetme belirteci olmakla birlikte, bir teklif kanıtı konsensüsünde çalışır. Cosmos Hub’ına daha fazla Blockchain bağlı olduğundan, daha fazla kullanıcının hissetmek istediği ATOM Coin’ine olan talebin artması bekleniyor.

İlk Para Teklifinden (ICO) bu yana ATOM fiyatı 0.10 $ ‘lık fiyattan, 4.58 $’ lık fiyatına yükseldi (coinmarketcap’e göre) Tüm zamanların yüksek fiyatı, ICO’larından kısa bir süre önce 8.31 $ idi. Ana Ağının ve gelecekteki teknolojik gelişmelerin piyasaya sürülmesiyle, ATOM Coin pazarda iyi performans gösterecek şekilde konumlandırılmıştır.

ABCC İş Ortağı Garantili Listeleme Cosmos’un Ana Ağını henüz başlatmaması nedeniyle, ATOM listesinden kısa bir süre sonra gerçekleştirilen ticari işlemler kağıt işlemleri olacaktır. Bu amaçla, ABCC Borsası, Cosmos projesinde pay sahibi olan güvenilir OTC likidite sağlayıcıları ve bir grup yatırımcı ile ortaklıklarını açıkladı.

ABCC Borsasında listelenen tüm ATOM Coinler, bu ortaklar tarafından 1: 1 oranında olacak; bu, kullanıcıların, simge aktarımı etkinleştirildikten sonra, ATOM Coin’leri ABCC’den alacağı anlamına gelir. İlgili kullanıcılar burada ATOM Coin’lerini takas edebilirler.

ABCC Borsası Hakkında

ABCC , Singapur merkezli Malta ve Cebelitarık’ta yan kuruluşları bulunan bir kripto para borsasıdır. Mart 2018’da piyasaya girdi ve global borsalara göre işlem hacmi biraz daha düşük,  şuanda son 24 saatlik işlem hacmine bakıldığında 20 Milyon dolar civarında olduğu görülüyor.

Bir teknoloji ve medya uzmanı olan Calvin Cheng’in başkanlığındaki  ABCC Borsasını, operasyonlarını Singapur’a taşıyarak Malta ve Cebelitarık’ta Dağıtılmış Teknoloji lisansları için başvuru yaparak, düzenleyicilere uymayı ve yasal çerçevede daha büyük bir borsa olmayı amaçlıyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ