• BITCOIN
  582357,368
  % -4,07
 • ETHEREUM
  39861
  % -2,12
 • RIPPLE
  10.63
  % 0,83
 • BITCOIN CASH
  5847.97,166
  % -1,91
 • LITECOIN
  1920.3
  % 2,12
 • BINANCE COIN
  4598.42
  % -1,77
 • EOS
  45.33
  % -2,65
 • TETHER
  9.6
  % -0,06

Kripto Para Borsaları Daha Güvenli Hale Getirildi

Kripto Para Borsaları Daha Güvenli Hale Getirildi

Eskiye oranla birçok alanda artık kripto para borsaları güvenlik açısından bazı tedbirler alınarak güvenilir duruma getirildi.

Günümüzde ve gelecek zamanda kripto para borsaları güvenlik bakımından ele alındığı zaman yatırımcılar, bu platformun güvenilirliğini her zaman sorgulayacaktır. Ancak kripto para borsaları ile alakalı herhangi bir ölçü bulunmuyor. Özellikle kripto para borsaları %100 güvenli olarak nitelendirebilecek bir kural yer almıyor.

Kripto Para Borsalarının Güvenli Olmamasının Nedeni Nedir?

Hızla gelişen ve yayılan kripto para borsalarının, güvenli olarak sayılamamasının altında yatan en büyük problem yasal düzenlemelerin olmamasıdır. Bu konuyla ilgili olarak Japonya, lisans için gereken güvenlik tedbirleri ile ayrıntıları talep etmiş olsa bile tüm borsalar bu taleplerin hepsini yerine getirmekte güçlük çekiyor.

Diğer bir ihtimalle bu taleplerin hepsini yerine getirse dahi devamlılık bakımından güvenliğin oluşturulmasında kesin yanıt veremiyor. Kripto para borsalarının güvenirliğinin sorgulanması, Binance kripto para borsasından 40 milyon dolar çalınmasının ardından daha fazla göze çarpmaya başladı. Güvenlik konusunu üçüncü planda gören Binance dahi güvenliğin ne kadar önemli olduğunu anlamış oldu ki bu konuda oldukça pişman olduğunu dile getirdi.

Yapılan bu önemli açıklamalardan sonra artık kripto paraların aktif olarak veri merkezi gibi bir alanda tutulacağı ve kripto para borsaları tarafından güvenliğin daha fazla önem taşımasına neden olmuştur. Özellikle Binance’in hacklenmesi de güvenliğin daha fazla ön planda olmasını sağladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.