• BITCOIN
  339348,610
  % 1,55
 • ETHEREUM
  18210.44
  % 0,49
 • RIPPLE
  5.54
  % 2,17
 • BITCOIN CASH
  1747.39,604
  % 1,48
 • LITECOIN
  918.25
  % 4,41
 • BNB
  3754.73
  % 3,89
 • EOS
  15.76
  % 2,36
 • TETHER
  16.72
  % 0,21

Kripto Kış Sona Erdi

Kripto Kış Sona Erdi

Ünlü kripto para yorumcusu ve analisti Tom Lee tarafından yapılan açıklamadan, elde edilen verilere göre Kripto kışın artık son bulduğu ifade ediliyor.

Son dönemde kripto para piyasası tahmin edilemeyecek bir dalgalı seyir izliyor. Bu durum hali ile yatırımcıların kafalarının karışmasına neden oluyor. Bu doğrultuda ünlü piyasa analisti Tom Lee, Twitter’dan gerçekleştirdiği en son açıklamayla kripto para piyasasının görebileceği en dip seviyeyi gördüğünü ve artık ara sıra dalgalı bir seyir olsa da yükselişin süreceğini iddia ediyor. Bu açıklamaları ile birlikte Tom Lee, kripto kışın tamamı ile sona erdiğine emin olduğunu vurguluyor.

Lee, tarafından yapılan en son Twitter paylaşımında son dönemde dalgalı bir seyir yaşansa da genel itibari ile başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası boğa mevsiminin etkisine girmek üzere olduğunu açıkladı. Lee’ye göre bu seviyeler 2016 yılından sonra Bitcoin ve diğer kripto para piyasalarının yakaladığı en iyi seviyeler olarak görülüyor.

Boğa Koşusu İşaretleri Kuvvetli Geliyor

Dünyanın önde gelen kripto haber sitelerinde yer alan haberlere göre, Haziran 2016’dan sonra ulaşılan en iyi seviyeler olduğu için piyasanın yakında oldukça uzun soluklu bir boğa koşusuna başlayabileceği ifade ediliyor. Daha önceki değerlendirmeler neticesinde Bitcoin’in şimdiki gösterdiği eğri daha önceki dönemlerde boğa piyasasının başladığı dönemlerdeki eğriler ile aynı olduğu ifade ediliyor. Bunun yanında Lee, boğa koşusundan önce herhangi bir düzeltme yaşansa bile Bitocin’in hiçbir suretle 3000 doların altını görmeyeceği ön görülüyor.

Fakat bazı kripto piyasa analistleri ise bu durumun yanıltıcı olduğu ve hala boğa piyasası için oldukça erken olduğunu ifade ediyorlar. Bu sebeple yatırımcıların piyasaya girmeden önce oldukça dikkatli davranmaları gerektiğini ifade ediyorlar.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ