• BITCOIN/TL
  2080954,485
  % -3,65
 • ETHEREUM/TL
  99709
  % -4,28
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % -6,24
 • BITCOIN CASH/TL
  15855.09,671
  % -2,40
 • LITECOIN/TL
  2539.24
  % -3,88
 • BNB/TL
  17855.96
  % -5,14
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.35
  % -0,20

Kraken’in Satın Aldığı “Crypto Facilities” Borsası İşlem Hacminde Büyük Artış Yaşandı

Kraken’in Satın Aldığı “Crypto Facilities” Borsası İşlem Hacminde Büyük Artış Yaşandı

Şubat ayında ABD merkezli kripto borsası Kraken , İngiltere merkezli kripto para  vadeli işlem platformu olan Crypto Facilities’i 100 milyon dolar ödeyerek satın aldı. Satın alındığı günden bugüne kadar, Kripto Para vadeli işlem hacimlerinin % 500’den fazla artmasıyla büyük bir büyüme gösterdi.

Kraken’in geniş müşteri tabanı, Crypto Facilities’nin büyümesi için önemli rol oynadı. Kraken, 30 günlük bir zaman dilimi içerisinde vadeli işlemlerde 1 milyar dolar işlem olduğunu söyledi. Bağlı şirketin endeks ve fiyatlandırma ürünleri müdürü Sui Chung, CoinDesk’e bu vadeli işlemlerin 1 Milyar doları oluşturan kısmı sadece 5 kripto para ile sağlandı: Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Bitcoin Cash ( BCH ) ve XRP .

Chung yaptığı açıklamada şunları söyledi;


ABD borsası Kraken müşterileri oldukça ilgili ve bu büyümedeki en büyük katkıyı verende onlar… Kraken markasının bilinirliği ve bu borsaya olan güven, bu satınalma ile bizi 1 ay gibi kısa bir sürede işlemlerin 5 kat artırmasına sebep oldu.

İşlem Hacmi 1 Ay’da %500 Artış Gösterdi

Chung, Crypto Facilities’in işlem hacimlerini nasıl ölçtüğüne de açıklamasında yer verdi. Crypto Facilities, 4 Şubat’taki satın almadan önceki 5 günlük işlem hacmi ölçüldü. Kraken 4 Şubatta Crypto Facilities’i satın almasından sonraki 5 günlük işlem hacmi ile karşılaştırıldığında %500’lük artış ortaya çıktı.

Chung, bu süreçte en büyük işlem hacmine Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve Litecoin ile sahip olduğunu söyledi. Bunun dışında ise Bitcoin Cash ve Ripple de oldukça yüksek işlem hacimleri yaşandığını belirtti.

Chung likidite hakkında yaptığı diğer bir açıklamada ise şunları söyledi;


Satınalmadan beş gün önce ve beş gün sonra ortalama olarak [baktığımızda], sözleşmelerimizin likiditesi yüzde 200’ün üzerinde artmış ve bazı [kripto para] sözleşmeleri yüzde 1.000’in üzerinde artmıştır.

 

Kraken ayrıca, Crypto Facilities için kullanıcı sayısının geçen ay yüzde 400 artış gösterdiğini belirtti. Asıl ilginç olan ise müşterilerin hiçbiri Amerika Birleşik Devletleri’nden değildi. Bunların çoğu Asya ülkelerinden ve Avrupa’dandı.

Chung ise yaptığı açıklamada, “Hiçbir ABD vatandaşının veya şirketinin pazarımızda ticaret yapmalarına izin veremiyoruz, çünkü bu [ABD Ticaret Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu] tarafından yasaklanmıştır” dedi.

Crypto Facilities platformunu daha çok geliştirmek adına Crypto Facilities ekibi gelişmiş bir geribildirim sistemi oluşturdu. Bu sayede müşterilere daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ
 • selim5 sene önce
 • Bende üyeyim kaliteli bir platform. Arkasında Kraken gibi bir borsa olması da güven veriyor.