• BITCOIN/TL
  2117093,613
  % 6,81
 • ETHEREUM/TL
  101280
  % 5,14
 • RIPPLE/TL
  16.22
  % 2,14
 • BITCOIN CASH/TL
  15805.87,581
  % 3,81
 • LITECOIN/TL
  2639.46
  % 2,77
 • BNB/TL
  18197.18
  % 3,32
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.71
  % 0,68

Kraken Cosmos’u Listesine Aldı

Kraken Cosmos’u Listesine Aldı

BSV’nin liste dışına çıkarılması sürecinden sonra Kraken borsasına ilk giren kripto para ise Cosmos olduğu açıklandı.

Amerika merkezli kripto para borsası Kraken Tendermint konsensüs protokolünü esas kabul eden ve Cosmos’u listesine alacağını açıkladı. Cosmos işlemlerinin bugün itibari başlayacağı ve beş işlem çifti olarak sunulacağı ifade ediliyor. Bu beş işlem çifti ise ATOM/USD, ATOM/EUR, ATOM/CAD, ATOM/BTC ve ATOM/ETH şeklinde oluyor. Kraken’in Cosmos’u listeleyeceğini açıklaması sonucunda kripto paranın fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratmadığı görülüyor. 24 saatlik ortalamaya göz atıldığında ise Cosmos’un yaklaşık olarak %18,45 oranında düştüğü görülüyor. Şu an itibari ile ise ATOM, 4.39 dolardan işlem görüyor.

Cosmos Hakkında

Finance Magnates’in tarafından yapılan haberin ayrıntılarına göre, Nisan 2017’de düzenlediği ICO ile yaklaşık olarak 17 milyon dolar toplayan Cosmos, ana ağını 13 Mart’ta başlattı ve ağın ilk bloğu oluşturduğu ifade edildi. Network’ün geliştiricileri Cosmos’u “Blockchain İnterneti” olarak görüyor. Proje üzerine üç yıldır emek veren büyük bir geliştirme faaliyetleri sürdürüyor.  Diğer taraftan 20 Nisan’da araştırma şirketi Diar’ın yayımladığı bir rapora göre Cosmos, proof-of-stake algoritmasıyla çalışan kripto paralar içerisinde ilk 3 sırada yer alıyor

Yeni Kripto Paralar Mayısta Yolda

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Karken BSV tartışmalarına katılan borsalar arasında safını tutmuştu. Amerika merkezli kripto borsası önce resmi Twitter hesabı üzerinden Bitcoin SV’nin listelerden kaldırılmasını isteyip istemediği yönünde bir anket yayınlamıştı. Daha sonra ise oylama sonucunda %71 oyla BSV’nin listelerden kaldırılmasına karar verildiğini duyurmuştu. Borsa 31 Mayıs itibariyle BSV ile ilgili tüm işlemlere son vereceği bilgisini açıkladı. BSV’nin borsadan çıkarılmasının ardından Kraken’de listelenen ilk altcoin ATOM oldu. Borsa CEO’su Jesse Powell, mayıs ayında iki yeni kripto para daha listelerine dahil edeceklerini açıkladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ