• BITCOIN
  381564,500
  % -7,52
 • ETHEREUM
  29453
  % -10,70
 • RIPPLE
  6.17
  % -6,24
 • BITCOIN CASH
  2095.08,175
  % -8,02
 • LITECOIN
  995.21
  % -6,73
 • BNB
  5174.32
  % -2,22
 • EOS
  23.38
  % -8,09
 • TETHER
  18.09
  % -0,10

Kraken, 2FA’yı Zorunlu Yapacak ve Güvenliği Arttıracak

Kraken, 2FA’yı Zorunlu Yapacak ve Güvenliği Arttıracak

Bugüne kadar çok sayıda kripto para borsasının saldırıya uğradığı ve müşterilerin kripto varlıklarının çalındığı olaylar yaşandı. Son olarak geçtiğimiz günlerde DragonEx borsasının saldırıya uğradığı ve büyük zararlar aldığı haberini duyurmuştuk. Bunun ardından Kanada merkezli kripto para borsası Kraken saldırılara karşı güvenliği arttırmak adına kullanıcılar için 2FA güvenliğini zorunlu hale getirme kararı aldı. Bunun yanı sıra bir güvenlik masası oluşturacağını açıkladı.

Kraken’in yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verildi;

“Bugün, İki Faktör Kimlik Doğrulaması (2FA) kullanılmasını zorunlu hale getirerek, müşteri güvenliğini artırıyoruz. 2013 Eylül ayındaki lansmanımızdan bu yana müşterilerimize 2FA güvenlik seçeneğini sunduk (kullanıcı isteğine bağlı olarak), ancak bugünden itibaren müşterilere bir sonraki girişlerinde 2FA’yı etkinleştirmeleri istenecek. Şu anda, 2FA için istenen seçenekler Google Authenticator ve YubiKey. ”

[ilgiliicerik icerik_id=”653″]

Kraken, bu önlemlerin, kullanıcıların iyiliği göz önünde bulundurarak alındığını belirtti. Kraken’in Baş Güvenlik Sorumlusu Nick Percoco, borsanın 2020 yılına kadar sürecek bir yol haritasındaki yapılacaklar listesinde daha fazla güvenlik özelliği eklemeyi planladığını ekledi. Örgütün beklediği Kraken Güvenlik Laboratuvarları da açıklandı; Kraken ve kripto para birimi ekosisteminin güvenliğinin izlenmesi için oluşturulan sistematik bir şirkettir. Kraken’ın genelgesi şöyle:

“Üçüncü parti ürünlere (donanım cüzdanları, yazılım cüzdanları ve diğer ilgili teknolojiler gibi) karşı güvenlik açığı araştırması yaparak – donanım cüzdanları, yazılım cüzdanları ve diğer ilgili teknolojilere karşı güvenlik açığı araştırması yaparak – ve tümünün güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde ifşa ederek – tüm kripto para ekosisteminin güvenliğini arttırma gayreti içindeyiz. ”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ