• BITCOIN
  373795,207
  % 3,37
 • ETHEREUM
  25093
  % 3,00
 • RIPPLE
  8.93
  % 5,77
 • BITCOIN CASH
  2262.74,570
  % 5,59
 • LITECOIN
  1018.65
  % 2,61
 • BNB
  5501.2
  % 3,78
 • EOS
  22.3
  % 1,63
 • TETHER
  18.62
  % 0,43

Köprü Cezaları Başvuru ve İade Süreci Tarihi Açıklandı

Köprü Cezaları Başvuru ve İade Süreci Tarihi Açıklandı

Kaçak geçiş yapan kişilere kesilmiş olan para cezalarının iade edilmesi için 02 Eylül tarihine kadar ilgili olan yerlere başvuruda yapılması gerekiyor. İadelerin ise 30 Eylül tarihine kadar yapılması planlanıyor. Cezaların iadesi ile ilgili yapılan açıklamada, şahısların bizzat başvurusu yapması gerektiğinin altı çizildi.

Tahsilat Genel Tebliği bildirgesi Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. İlgili tebliğde torba kanunda bulunan köprülerden kaçak geçiş yapan kişilere uygulanan usul ve esaslar bulunuyor. 01 Ocak ile 12 Haziran 2019 yılı arasında araç sınıflarının geçişlerinin yasak olmasına karşılık 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçiş yapanlara idari para cezası işlemi uygulanmayacak. Ayrıca verilenler kesinlikle tebliği edilmeyecek ve bunun yanı sıra tebliğ edilenlerin tahsilatları gerçekleştirilmeyecek. Kaçak geçiş yapan kişilerden tahsil edilen cezaların da iadesi yapılacak. Kaçak geçişlere yönelik yapılan itirazlar ya da açılan davalarda karar alınmayacağı açıklandı. Takip ile yargılama masrafları taraflarda olacak ve vekalet ücreti talep edilmeyecektir.

Köprü Cezalarına Başvuru ve İade İşlemleri Eylül’de Başlıyor

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ilgili cezalara yönelik idari yaptırım kararı düzenlenmesi yapılmayacak. Ancak daha önce düzenlenmiş olan idari yaptırım kararlarının da tebliği yapılmayacak. Kişilerin kesinleşmiş, ödenmemiş cezaları takip edilmesi açısından vergi dairelerine iletilmeyecek.

Köprüden kaçak geçiş yapan kişilere kesilen para cezasının iadesi, tahsili gerçekleştirilen yere göre yapılması planlanıyor. İlgili cezaların iadesi 02 Eylül’e dek ilgili olan birimlere başvurulacak. Cezaların iade tarihi ise; 30 Eylül’e kadar yapılacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ